Як правильно підготувати насіння до посіву? Відео

Привіт, дорогі садівники, городники і квітникарі! Сьогодні настав час поговорити нам з вами про посіві насіння так званих олійних культур. Майже олійних. Тобто поговоримо про насіння, про тих культурах, у яких в зародку, в самих насінні міститься дуже багато масел, через що зародок консервується всередині, і це насіння дуже довго проростають. Ви пам’ятаєте, як іноді посіємо кріп, два тижні і сходів не видно. Морквину теж чекаємо-чекаємо, поки вона зійде. Петрушка також. Загалом, хочу сказати, що це насіння можна спонукати на подвиг, щоб вони проросли нема за два тижні з гаком, а буквально за тиждень.

Кандидат сільськогосподарських наук Микола Петрович ФурсовКандидат сільськогосподарських наук Микола Петрович Фурсов

Візьмемо, наприклад, кріп. Може бути, не обов’язково цим з ранку займатися, але, тим не менш, колись ви знайдете буквально п’ять хвилин часу для того, щоб підготувати насіння до швидкого проростання. Це потрібно робити безпосередньо перед посадкою або за кілька годин до посадки.

Ми з вами беремо міцненький растворчік з аптеки спиртного, ложечку наливаємо, і трішечки, точніше стільки ж, наливаємо і водички. Ось у нас виходить спиртовий розчин близько 40 з невеликим градусів. Перешиваємо і насипаємо в цей розчин насіння. Цілком достатньо. Як правило, насіння продаються розвішані по 1-2 грами. Цієї кількості цілком достатньо, щоб насіння протягом 20 хвилин в розчині такої фортеці провели таке намокання. Масла в цей час всередині як би розм’якшуються, дозволяють зародку досить просто з’явитися на світло. Таким чином сходи з’являються через тиждень, а не так, як повинні були з’явитися.

Робимо спиртовий розчинРобимо спиртовий розчин

20 хвилин у нас постояли насіння, вони практично всі до одного потонули. Зараз нам ніколи чекати 20 хвилин. Будемо вважати, що час минув. Ми з вами зливаємо цей растворчік в іншу ємність. Він у нас і знезаражує насіння одночасно, і стимулює раннє проростання.

Споліскуємо в водичці. Сполоснув, і розклали на якусь сухенький ганчірочку, наприклад, або на аркуш чистого паперу. Таким чином ми зробимо. Так, щоб насіння підсохли. В такому мокрому стані незручно насіння сіяти. Вони прилипають і до руки. Ось ми розклали на серветочці, наприклад, наші насіння. Вони трохи повинні обвять, але все-таки зберегти в собі вологість. І ми їх висівають.

Замочуємо насіння в спиртовому розчиніЗамочуємо насіння в спиртовому розчині

Висіваємо як зазвичай. Якщо вам зручніше використовувати, наприклад, при посіві пісок — а багато хто з вас роблять, особливо коли насіння дрібні, — то це в цьому випадку ми збираємо насіння, як тільки вони позбулися зайвої вологи, і стають досить сипучими. Ми їх збираємо і змішуємо з піском. Пісок річковий беремо, крупнозернистий пісок бажано взяти. Перемішуємо ретельно з піском і здійснюємо посів насіння. Що б ще хотілося відзначити? В борозенці, в якій ви садите кріп, чи не розкидом. Деякі з вас розкидають насіння, таке теж допустимо, але краще все-таки в борозенки садити укропчик. Ми робимо невелику луночку, саму борозенку неглибоку, десь сантиметра 1,5, не більше. Я маю на увазі для кропу. Для петрушки теж, мабуть. Мабуть, для всіх цих культур досить глибини в 1,5 см. Цю бороздочки як слід проливаємо водою, і сипем пісочок разом зі змішаними насінням.

Промиваємо замочені насіння в чистій водіПромиваємо замочені насіння в чистій воді

Потім присипаємо. Можна полити, якщо відчуваєте, що грунт все-таки сухувата. Можна не поливати, а просто прикатать. Взяти трилітрову банку і прикатать їй наші посіви. Чудово. Грунт увійде в зіткнення з насінням. І підготовлені саме таким чином проростуть дуже-дуже швидко.

Я вже багато разів говорив вам про те, що соромно має бути тим, хто має землю, і купує той же укропчик, петрушечку десь по дорозі на ринках, на розкладках у якихось бабусь. Незрозуміло, як вони виросли.

Ще хотілося нагадати саме про ці культурах, сказавши, що грунт повинен бути заздалегідь підготовлена, ще з осені. Вона повинна містити велику кількість вологи. Чи не прогавте той весняний момент, коли грунт вся всихає до такої міри, що просто доводиться поливати. Але якщо раптом грунт підсохла, то взяти її і полити.

Перед посівом насіння просушуютьПеред посівом насіння просушують

Дорогі мої, я б хотів звернути увагу, що грунт для цих культур повинна мати певну кислотність. Саме ці культури люблять кислотність близько 6-6,5, так що скористайтеся або спеціальними вимірювальними приладами, які коштують не дуже дорого. Якщо ви багато різних культур садите в саду, то ці прилади недорогі. Але можете використовувати найдешевший примітивний спосіб — лакмусові папірці. Теж дуже надійно. В цьому випадку ви з одного боку грядки, десь в средінку грядки, ще з іншого боку грядки берете проби — на лопаточці півкіло землі. У вас три проби. Перемішайте, намочіть цей грунт і притулите лакмусовий смужку. За шкалою потім ви визначите, яка кислотність.

Дорогі мої, я бажаю вам гарних врожаїв, щоб у вас рука не тягнулася в гаманець, коли ви їдете по дорозі, набуваючи зеленушку. Бажаю, щоб у вас ці культури росли, і радували вас своїм урожаєм, свіжістю, і, звичайно ж, приносячи велику здоров’я нашому організму.

Кандидат сільськогосподарських наук Микола Петрович Фурсов