Гузмания — розмноження дітками, як і коли відокремити, грунт, відео

розмноження Гузмания дітками
Квітникарям, які займаються розведенням гузмания, добре відома одна їх особливість, яка відрізняє ці рослини від інших кольорів: в той час, коли останні зазвичай цвітуть щорічно, гузмания же цвіте тільки один раз. Однак це саме той випадок, коли появи нового покоління передує загибель материнської рослини.

Іншими словами, в кінці цвітіння на Гузмания починають формуватися молоді відростки-дітки, а сам дорослий кущ поступово відмирає. Саме такий спосіб розмноження Гузмания і є переважним. Він дозволяє замість однієї квітки отримати кілька вже сформувалися рослин з власної кореневою системою. Про те, як і коли можна відокремлювати їх для «самостійного життя», і поговоримо.

Коли відокремлювати діток?

Дітки Гузмания ростуть досить швидко. Зазвичай протягом чотирьох місяців з моменту цвітіння материнської рослини дитинко досягає практично половини його розміру і цілком готова до відокремлення.

Головною умовою для відділення діток Гузмания є наявність у них міцних корінців. Якщо протягом цього часу малюки ще не наростили хорошу кореневу, краще ще трохи почекати, інакше пересадку вони не переживуть.

Як відокремлювати?

Коли дітки досить підростуть, слід вийняти їх разом зі старим кущем з горщика. Паличкою злегка обтрусити грунт з коріння, щоб було зручніше розділяти. Потім знайти місце прикріплення дітки до батьків і гострим ножем акуратно надрізати його. Подальшу процедуру вже можна проводити руками, отсоединяя молодий кущ.

Необхідно уважно оглядати дітей — корінці можуть вирости не у всіх одночасно. Якщо у деяких відростків їх немає або ж коріння занадто маленькі, таку дитинку відокремлювати ще рано.

В який грунт садити?

Для діток підходить субстрат, в якому вирощуються і дорослі Гузмания, а саме з соснової кори. Для його приготування треба:

• висипати кору в стару каструлю і стерилізувати протягом 30 хвилин, щоб знезаразити її;
  • процідити кору і промити холодною водою;
  • дати охолонути.

Якщо попалися занадто великі шматочки кори, їх слід попередньо подрібнити ножем або секатором.

Залишилося насипати на дно невеликого вазона простерилізованих і остигнула кору, встановити по центру відокремлену дитинку і досипати субстрат, надавши їй стійке положення. Наявність в горщику дренажного отвору обов’язково.