Гузмания — догляд і пересадка, розмноження, як пересадити діток, відео

Гузмания різних сортів
Гузмания — рослина епифит. У вологому тропічному кліматі насіннячко проростає на корі відмерлого дерева. Коріння служать для закріплення, необхідне харчування гузмания отримує через листя, які утворюють прикореневу розетку. У домашніх умовах гузмания в догляді і пересадці терпляча, тільки не переносить надмірного зволоження. Рослина любить світле місце проживання, часті обприскування. Однак крапельки води, як лінзи, можуть заподіяти опік рослині, якщо в цей час воно буде знаходитися під променями сонця.

Способи розмноження Гузмания

Розмноження Гузмания дитинкою
Розетка листя вінчається красивим султаном з прицветников. Вони можуть бути різнокольоровими, Яскравими. По центру невеликі квіточки, які можуть навіть не розкриватися, насіння дозріють без запилення.

Термін життя рослини вимірюється часом від проростання і до дозрівання насіння. Давши потомство, гузмания гине, але перш залишає дочок, відокремлені від основного рослини.

Розмноження Гузмания можливо:

• насінням;
  • дітками.

Спосіб розмноження насінням вибирають, якщо неможливо придбати відведень.

Коли потрібна пересадка Гузмания

Після завершення цвітіння виростають дітки, а старе рослина гине
Перший і єдиний раз Гузмания пересаджують після придбання в квітковому магазині. Зазвичай продають вже квітуча рослина, а це значить, що через півроку верхівка усохне і рослина загине. Необхідно подбати, щоб рослина цвіло довго, отримати діток, які продовжать рід. Акуратно витягли рослина з транспортного контейнера.

Каганець під Гузмания підбирається глибиною не більше 12 см, з них 2 см буде дренажний шар.

Гузмания розмноження в домашніх умовах

Гузмания відцвіла і випустила діток
Цикл життя рослини становить в середньому три роки. Купуючи дорослий екземпляр, потрібно знати, що в подальшому доведеться подбати про відновлення.

Після цвітіння основна рослина висохне і відімре, але залишить потомство. Необхідно підготувати заміну з малолітніх дітей.

розмноження насінням

молоде рослина
Грунт для посіву складається з рівних часток піску і торфу. Насіння дезінфікувати, потримавши трохи в рожевому розчині марганцівки. Підсушивши посадковий матеріал до сипучості, його розкладають по поверхні грунту. Насіння дуже дрібні, не можна допустити пересихання верхнього шару, де вони знаходяться. В укритті повинна бути підвищена вологість.

Проростання насіння відбувається на світлі в грунті, стабільно 250 С, краще з донним підігрівом. Проростки з’являться через три тижні.

Через місяць необхідно распикировать Гузмания в окремі стаканчики. Рослина розвивається швидко і незабаром наздоганяє отсаженного дітки.

Коли краще пересаджувати Гузмания

Відділення старших діток
Цвітіння Гузмания тривалий і настає в літній час. Відцвілий рослина вмирає повільно, при цьому вигодовуючи кілька діток. Підростаючі дітки протягом 2-4 місяців набувають слабку кореневу систему, але прив’язані до материнського куща. До моменту, коли паростки досягнуть 15 см в рості, корінці точно з’являться. Перш непогано ознайомитися з прийомами пересадки діток Гузмания подивившись відео:

Догляд за молодими рослинами

Розвиваються молоді рослини
Після пересадки перший полив рясний, промачівают кому землі і в розетку заливається вода. При цьому вода повинна бути м’якою, фільтрованої і відстояною протягом двох діб. Згубні для Гузмания поливи жорсткою водою. Солі магнію і кальцію їй не потрібні.

Горщик на перше місце ставиться в затінене місце, через 1-2 тижні встановлюється на постійне місце. Укриття в цей момент вже не потрібно. Пересаджувати рослину краще навесні, але при необхідності можна в будь-який час. Головне, дочекатися розвитку кореневої системи, яка могла б надати життєздатність рослині.

У природі рослини ростуть колоніями і дуже густо, створюючи куртинки з рослин всіх поколінь. У домашніх умовах загущених може привести до відсутності цвітіння. Рослини вимогливі до рівня освітленості. Тому оптимально кожну Гузмания висаджувати в окрему миску.

Як відокремити діток Гузмания — відео