Гузмания, пересадка діток — час і особливості їх відділення, відео

Навесні мені подарували квітучу Гузмания. Тепер вона майже засохла, але в горщику залишилися вже досить великі молоденькі рослини. Підкажіть, чи потрібно їх пересаджувати в окремий вазон і як це зробити правильно?

гузмания з дітками
Особливістю Гузмания є те, що цвітіння для неї є заключним етапом розвитку. Після того, як цветонос висохне, починає засихати і сама гузмания. Однак для продовження роду в горщику залишаються молоденькі кущики-дітки, які утворюються в процесі цвітіння.

Іноді материнський кущ не висихає і продовжує існувати ще деякий час, проте цвісти він вже не буде, і через певний період все одно загине.

Деякі квітникарі залишають діток в колишньому горщику, видаляючи з нього лише висохлу частину старої рослини, особливо якщо сформувався тільки один паросток. В принципі, так робити теж можна — нові кущики зазвичай добре розвиваються і навіть цвітуть. Але варто враховувати, що це вплине на декоративність куща, адже на місці батьківської рослини буде порожнеча. Найкраще пересадити діток Гузмания в окремий посуд. Таким чином, можна отримати компактний красивий кущ і одночасно розмножити квітка.

Коли пересаджувати?

гузмания відцвіла

Дітки Гузмания будуть готові до відділення не раніше, ніж у них сформується власна коренева система. Як тільки цветонос на материнській рослині почне в’янути, його слід зрізати, щоб квітка не витрачав марно силу, а направив її на активний розвиток діток.

В цей же час треба припинити полив Гузмания в розетку, інакше рослина загніет.

Пересадку діток Гузмания необхідно робити навесні. Якщо молоді відростки з’явилися в осінньо-зимовий період, краще відкласти процедуру до березня.

Як пересаджувати?

відділення діток

Коли у діток виростуть хороші корінці, необхідно:

• вийняти їх разом зі старим квіткою з вазона;
  • гострим ножем акуратно відрізати кожну дитинку, намагаючись не пошкодити молоді корінці;
  • дати трохи просохнути;
  • обробити корінці в стимуляторе зростання.

Для посадки діток треба вибрати горщик висотою не більше 12 см. У глибокому вазоні квіти швидко пропадуть від надлишку вологи, оскільки земля не буде встигати просихати. Що стосується грунту, то підійде спеціальний субстрат для бромелієвих, в який треба додати трохи піску, кори і листової землі.

Посаджені дітки слід полити в розетку, накрити зверху пакетом і помістити в затінене місце до кінця вкорінення. Потім вазони переставляють на світле вікно.

Пересадка діток Гузмания — відео