Гектар в метрах квадратних, скільки метрів в гектарі, як порахувати, відео

гектар землі
Нам часто доводиться вимірювати площу ділянки землі і судорожно згадувати, скільки ж вміщається в гектарі м2. Причини на це можуть бути самі різні. Захотіли ми придбати собі дачу, або виникла ідея серйозно зайнятися сільським господарством, а можливо потрібно допомогти вирішити дитині шкільну задачу.

згадуємо ази

шкільні знання
Основою для вимірювання площі є квадратний метр. Це квадрат, довжина кожної зі сторін якого дорівнює одному метру.

Наступною вимірювальної одиницею в сільському господарстві є сотка. 100 метрів квадратних. Це теж квадрат, сторона якого становить 10 метрів.

І третій одиницею виміру є гектар. Це знову-таки квадрат, сторона якого становить 100 метрів. Скільки квадратних метрів в гектарі порахувати нескладно. Відповідь — 10 000 метрів.

Чи не складно тепер порахувати скільки соток в 1 га — рівно 100

Де що застосовувати?

Навіщо потрібні різні одиниці вимірювання для одного і того ж — площі? Чи не простіше міряти все, наприклад, квадратними метрами? Ні, не простіше.

Квадратні метри використовують для вимірювання житлових площ (квартир, будинків, кімнат), а також площі підсобних господарств: сараїв, свинарників, курників і інших.

Де зустрічаються все одиниці виміру?

вимір в гектарах
Насправді таких прикладів безліч. Але тут розглянемо один, найближчий до сільськогосподарської темі.

Уявіть, ви купили ділянку землі за містом скажімо в 10 га. І вирішили зробити на цій території садове товариство або котеджне селище. Кожна ділянка у вас буде 5 соток. Для того, щоб підрахувати кількість ділянок вам і будуть потрібні і метри, і сотки, і гектари.

вимір в сотках
Думаєте досить прикинути: гектар — це скільки соток? А де у вас будуть дороги? Чи будуть у вас межи між ділянками межі? Де підуть комунікації (газ, вода, електрика)?

Відповідно і вийде що:

• в гектарах ви порахуєте всю земельну ділянку;
  • в сотках, наділи, які будете продавати;
  • в метрах квадратних будете вважати комунікації.

Так що, на плані вашого бізнес-проекту будуть всі три одиниці виміру площі.

Вимірювання площі поля за допомогою автомобільного навігатора — відео