Французький город своїми руками — як зробити, спланувати

французький город
Останнім часом особливої ​​популярності почав завойовувати французький город, зроблений своїми руками. Такий город привнесе оригінальну родзинку на вашу ділянку.

Чим французький город відрізняється від звичайного?

Французький город ґрунтується на традиціях садів часу Людовика XIV. Він символізує гармонію, красу, чистоту і порядок.

Основна особливість французького городу — наявність симетричних елементів і геометричних фігур. За традицією він являє собою прямокутник, який поділяється на 4 однакових квадрата. У центрі прямокутника розміщуються скульптура і сонячний годинник.

Французький город виділяється декоративністю: на красиво оформлених клумбах ростуть не тільки овочі, але і квіти, чагарники і плодові дерева. Між клумбами розташовуються красиво оформлені доріжки з плитки.

Плануємо французький город

грядки по французьки
Перш ніж починати підготовку грядок, необхідно вирішити, якою буде їхня форма. Вони можуть мати традиційної прямокутною формою або мати вигляд кола, квадрата, спіралі або шахівниці.

Своїми руками оформляємо французький город

кругла грядка
Спочатку намалюйте на ділянці геометричну фігуру, форму якої знайде ваша клумба. З центру фігури проведіть промені — у вас утворюються трикутні грядки. Сектори розділіть декоративними доріжками або газоном. Щоб земля не обсипалася, навколо кожної грядки красиво викладіть камені, цегла або дерев’яні дошки, встановіть декоративний тин. Можна посадити навколо грядок декоративну капусту, червонокачанна салат або чорнобривці. Вони прикрасять клумбу, а чорнобривці до того ж будуть захищати мешканців грядки від шкідників.

Коли грядки будуть готові, можна приступати до висадки рослин. Щоб надати клумби кольорове розмаїття, рекомендується посадка різних листових салатів, декоративної капусти, запашного базиліка, настурції, календули, чорнобривців, лев’ячого зіва, айстр та інших яскравих рослин. Навколо городу можна посадити плодові дерева і чагарники. Вони прикрасять ділянку і захистять рослини від холодних вітрів.

етапи підготовки

Підведемо підсумки. Щоб влаштувати французький город необхідно:

1. Змінити форму грядок.
  2. Виділити грядку візуально.
  3. Оточити грядку бордюром або декоративним парканом.
  4. Висадити рослини.

За допомогою французького городу ви перетворите свою ділянку в зону відпочинку. При бажанні біля клумби можна розмістити перголу з клематисами або з кучерявими трояндами, декоративні ампельні рослини, скульптури, ліхтарі.

Французький город створений своїми руками, буде викликати заздрість і захоплення всіх сусідів і залучати погляди перехожих. А вам дозволить літнім вечором відпочити після напруженого дня і насолодитися результатами своєї праці.

Відео: як зробити французький город