Бузина чорна Пулверулента, опис сорту, вирощування, відео

Розкажіть, що собою являє бузина чорна Пулверулента в дорослому віці? Якось побачила молодий кущик у знайомих і просто не повірила, що у бузини можуть бути такі гарні листи. Довго шукала її, років зо два, напевно, але вчора вже привезла саджанці. Взяла відразу кілька, посаджу біля хвіртки з обох сторін, якщо місце підійде. У мене там сонечко, але в обід є трохи тіні від дерева. Я так розумію, що для цієї бузини якраз те, що потрібно? І ще: наскільки високим виросте кущ і як він зимує?

бузина чорна пулверулента
Якщо дикорослих бузину можна зустріти в полі, в лісі або біля дороги, то деякі її види навіть спеціально продають в розплідниках. Бузина чорна Пулверулента — один з найкрасивіших декоративних сортів рослини, який часто використовують для озеленення ділянок. Причому цінується він не стільки за пишне цвітіння, скільки за оригінальні листя строкате забарвлення. Цілком «зручних» розмірів кущ формує пишну ряболисту крону і буде виділятися яскравою плямою в саду. Що ж собою являє рослина і чи складно його виростити?

Цей різновид може рости не тільки у відкритому грунті, а й у якості контейнерної культури.

Характерні особливості сорту

кущ бузини
Виростає бузина максимум до 2 м у висоту, але при цьому формує пишну крислату крону. Хоча росте кущ повільно, діаметр крони може досягати 1,5 м. Пагони розлогі, вкриті світло-сірою корою. Головне достоїнство сорту — ефектна розфарбування листя. Вони великі, перисторозсічені. Основний фон представлений в темно-зеленому кольорі, а по всій листової пластини розсипані білі плями. Вони можуть мати різну форму і величину, разом же складають вигадливий малюнок. Часом такий узор покриває майже весь лист, залишаючи лише невеликі зелені смужки.

Бузина чорна Пулверулента: технологія вирощування

Щоб листя бузини не втратили своє забарвлення, посадіть її зі східного боку саду. Там рослина отримуватиме достатньо світла, але при цьому не постраждає від прямих променів полуденного сонця. Від них листочки підгорають. Втім, рослина має гарну тіньовитривалістю. Правда, при недоліку освітлення візерунок може пропасти, і листя стане зеленою.

цвітіння бузини
Бузина краще росте в родючому, вологою і пухкому грунті з нейтральним рівнем кислотності. Але тільки не садіть її в низинах, де скупчується і застоюється вода. Це призведе до проблем з кореневою системою (підгнивання).

Догляд за Пулверулентой простий і полягає в нехитрих процедурах:

1. Регулярно поливайте кущ, особливо спекотним літом. Засуху бузина не любить і без поливу може її чи не перенести.
  2. Перші два роки після посадки саджанець годі й підгодовувати. З третього року починайте вносити трохи аміачної селітри або сечовини під весняну перекопування. Їх можна чергувати з розчином гною в концентрації 1:10.
  3. Кожні 2 роки восени, під час перекопування пристовбурного кола, вносите органіку (гній або компост).
  4. У бузини висока стійкість до хвороб і ураження шкідниками, але іноді вона страждає від попелиці. Навесні обов’язково обробіть кущ для профілактики спеціальними препаратами.

Високою зимостійкістю бузина Пулверулента не відрізняється і може підмерзати, якщо зима морозна. Однак не варто засмучуватися: кущ швидко відновити колишні форми і навіть стане ще пишніше. Навесні обріжте пошкоджені гілки, і рослина випустить нові пагони. А якщо хочете отримати дуже густий чагарник, обстрижіть його під «пень». З настанням тепла бузина дасть багато молодої порослі та до кінця сезону її крона стане щільною.

Вирощування і використання чорної бузини — відео