Букетні огірки, новинки Російської селекції Особливості вирощування огірків букетного типу

Доброго дня всім читачам!

У більшості сортів і гібридів огірка в пазухах листків формуються поодинокі або парні жіночі квітки. Але є гібриди, що утворюють в кожному вузлі по 3 і більше жіночих квіток. Такі огірки називають «пучковими». Ці літні гібриди (партенокарпические і бджолозапильні) стали дуже популярні за останні 15 років. Їх основні переваги: ​​невеликі зеленці (в основному пікульно-корнішонного розміру), велика кількість зеленцов і зав’язі, висока врожайність.

Під «букетний» розуміють різновид огірків, у яких в вузлах формується велика кількість жіночих квіток (зав’язі): до 6-8 і більше.

У селекційно-насінницької фірмі «Манул» букетний гібриди огірка були створені близько 10 років тому в результаті складних схрещувань і відборів європейських сортотипов з оригінальними зразками з В’єтнаму і Китаю. Спочатку з’явилися партенокарпические F1 Балконний і F1 Міський огірочок,  F1 Букет, F1 Хіт сезону, F1 Буревісник, F1 Карапуз, F1 Алфавіт, пізніше — F1 Колібрі, F1 Махаон.F1 Календар, F1 Лабіринт, F1 Балаган.

Особливості вирощування огірків букетного типу

Особливість «букетний» огірків, партенокарпических гібридів — короткі міжвузля, що збільшує кількість вузлів на рослині і, відповідно, загальна кількість зеленцов і зав’язі. До групи «букетний» огірків можна віднести і бджолозапильні корнішони F1 Жолудь, F1 Капітан, F1 Вірні друзі. F1 Теремок.

Огурец_ Буревестнік_F1Огурец_ Карапуз_F1Огурец_ Теремок_F1Огурец_ Хіт_сезона_F1Огурец_Календарь_F1Огурец_Лабірінт_F1

Розглянемо найбільш цікаві моменти біологічних особливостей огірків з «букетний» розташуванням зав’язей.

1. Скільки утворюється зав’язей у вузлах;
  2. Скільки зав’язі виростає в зеленці.

Скільки утворюється зав’язей у вузлах

У гібридів огірка селекції «Агрофірми Манул», «букетний зав’язі» складаються з жіночих квіток, що формуються безпосередньо в пазухах листків, і з жіночих квіток, що формуються на супердетермінантние вторинних букетний гілочках без листя, що утворюються в пазухах тих же листя. Стебло цих букетний пагонів настільки короткий, що його практично не видно; зовні в пазусі листа видно тільки один великий пучок.

Першими з’являються жіночі квітки безпосередньо в пазухах листків (їх зазвичай 2-4), а пізніше — жіночі квітки супердетермінантние букетний пагонів (в залежності від умов вирощування їх може бути від 3-5 до 8-12). Якщо рослини виростають слабкими, то великих пучків не буде, тому що супердетермінантние бічні пагони виростають слабкими і з малою кількістю квіток; крім того, їх формування затримується за часом.

Слід зазначити, що в пазухах листків утворюються і звичайні бічні пагони, які, як правило, прищипують на 1-3 листки, коли формують рослини.  У гібридів огірка, F1 Балконний і F1 Міський огірочок бічні пагони довгі, що утворюються в кожному вузлі, а у F1 Колібрі і F1 Махаон — укорочені (обмежене розгалуження). Спочатку в пазусі листа утворюється звичайний бічний пагін, пізніше — супердетермінантние букетний втечу.

сорти МахаонОгурец_ Балконний_F1Огурец_ Городской_огурчік_F1Огурец_Колібрі_F1

Таким чином, у «букетний» огірків, кількість зав’язей в вузлі, не дивлячись на генетичне спадкування цієї ознаки, може змінюватися в залежності від умов вирощування та від місця розташування вузла на рослині.

Зменшують кількість зав’язей:

• надлишок азотного харчування
  • пересушування грунту
  • сильні перегріви

Це буває помітним у разі дуже швидкого зростання головного стебла (так званий ефект «розсмоктування пучків»). В нижніх вузлах головного стебла зав’язей може бути більше, ніж в вузлах середнього ярусу при «перегодовування» рослин в жарку погоду.

В оптимальних же умовах, коли зростання рослин не надмірно швидкий, кількість зав’язей в вузлі зростає від нижніх вузлів до верхніх, і від головного стебла до бічних втеч.

Відносно низька температура повітря, головним чином, нічна (температура грунту при цьому повинна бути оптимальною: + 21 … 24 ° С), оптимальні умови для росту і розвитку рослин сприяють збільшенню кількості зав’язей у вузлах.

букетні огіркибукетні огірки

Скільки зав’язі виростає в зеленці

У «букетний» огірків не всі зав’язі розвиваються в зеленці — частина зав’язей засихає. Коли на рослинах з’являється дуже велика кількість зав’язей, вони починають стримувати налив зеленцов. Через конкуренцію за асиміляти велика частина зав’язей не зможе «вирости» в зеленці. Такі зав’язі як би загальмовуються в зростанні, залишаються маленькими в розмірі, але продовжують біологічно розвиватися, втрачаючи при цьому смакові якості. Тому такі «нерастущіе» зав’язі найкраще вчасно зібрати, і використовувати як овочі.

У вузлах «наливається» по 2-4 товарних зеленця, інші численні огірочки будуть являти собою тонкі невеликі зав’язі 3-5-6 см.

Щоб підвищити кількість зеленцов товарного розміру у суперпучкових огірків, їх найкраще вирощувати на пухкому компостній субстраті, добре годувати (при цьому не повинно бути надмірного жирування рослин, обумовленого надлишковим внесенням азоту), і з початком плодоношення зробити кілька некореневої підгодівлі по листю мінеральними добривами.

Перші товарні зеленці слід збирати більш дрібними, щоб вони не затягували зростання наступних зав’язей. Можна також зібрати і частина свіжих зав’язі, щоб послабити навантаження врожаєм на рослину.

Детальну інформацію про асортимент та новинки насіння овочевих культур селекції «Агрофірми Манул» можна дізнатися на сайті Авторські насіння овочевих культур.

Логотип манула