Боротьба за врожай полуниці навесні, відео

догляд за полуницею навесні
Полуниця — найперша ягода в сезоні, якій люблять ласувати і діти, і дорослі. Для отримання високих врожаїв за нею необхідно правильно доглядати. Восени кущі підгортають землею, вкривають сухою травою і опалим листям. Зимує полуниця під таким «ковдрою» прекрасно.

Етапи догляду за полуницею

Навесні потрібно прибрати сухі торішнє листя віяловими граблями, акуратно «розчісуючи» грядки. Розгребти кущики, щоб не була засипана серцевина, одночасно рихлять навколо них землю. Також можна обрізати подмёрзшіе листя садовими ножицями.

Потім необхідно полити полуницю і підсипати під кожен кущ добре перепрілий компост, інакше розраховувати на хороший другий урожай ремонтантної полуниці не доведеться. Вона дуже вимоглива до харчування і добре реагує на підживлення органікою, яку потрібно вносити в грунт кожної весни.

Зберігати добре перепрілий гній краще в мішках, щоб не заводилися хрущі.

Наступний етап дуже важливий. Необхідно полити полуницю гарячим розчином перманганату калію. Розчин повинен бути насиченого рожевого кольору. Температура води — 60-65оС. Потрібно вилити в центр куща приблизно по склянці розчину. Таким чином, Ви позбудетеся від шкідників і хвороб, що зимували в грунті.

Якщо Ви виявите явні ознаки захворювання, наприклад, плями на листі, то краще обробити полуницю хімічними препаратами. Не використовуйте на її фунгіцидами в період цвітіння і формування ягід.

Далі необхідно посипати все кущики золою, попередньо змочивши їх водою з лійки, для кращого прилипання золи до листя. Це потрібно, як для боротьби з хворобами, так і для підживлення мінеральними речовинами.

Між молодими кущами полуниці можна посадити цибулю на зелень, щоб земля не пустувала.

Через тиждень потрібно знову посипати золою всю плантацію полуниці і підгодувати розчином коров’яку або кінського гною (по півлітра на кожен кущ). До отримання врожаю більше полуницю не підживлюють. Проводимо тільки розпушування грунту.

Для отримання більш раннього врожаю, восени можна посадити полуницю в теплицю. На наступний рік навесні, після збору врожаю, висадити її знову на грядку. А восени — знову в теплицю. Можна також укрити грядку полуниці лутрасилом з дугами, і тоді насолоджуватися смачними ягодами будете на 1-2 тижні раніше.

Полуниця вимагає до себе багато уваги, але смачні ароматні ягоди коштують цих зусиль.