Біф томат — що це, характеристика і опис, сорт Біг Біф F1

Російські садівники вирощують різноманітні сорти томатів на своїх ділянках. Розрізняються вони за ступенем дозрівання, врожайності, розмірами плодів, їх забарвленням і соковитості. Правильний вибір для того чи іншого регіону є запорукою гарного врожаю. Найбільш затребуваним сортом є Биф томат, який вирізняється з-поміж інших великими соковитими плодами.

опис сорту

Найбільш популярним сортом, вирощуваних в умовах Росії, є томат Біг Біф F1. Свою назву він отримав за наявність у плода м’ясистої червоною м’якоті (від англ. Beef — м’ясо). Сорт Біг Біф є індетермінатний, т. Е. Кущ не припиняє своє зростання протягом всього часу і досягає 2-х метрів. На кожній гілці може утворюватися до 4-5 плодів.

Біф томат характеризується приплющеними округлими плодами з вираженою ребристістю, вага яких в середньому становить 400 грамів. Якщо кількість зав’язей зменшити, то томати можуть досягати свого максимального ваги 800 грамів, а в деяких випадках і 2 кг.

Колір томата насичений, яскраво-червоний. При розрізі видно чітко виражені розмежування, яких в одному томаті міститься до 6 штук, тоді як в інших сортах їх не більше 4-х. Він відрізняється соковитою солодкуватої м’якоттю з невеликою кислинкою.

Шкіра помідорів тонка, але при дозріванні не тріскається. Чудово підходить для приготування салатів, соусів, томатної пасти. Використовується для запікання, виготовлення дитячого харчування і консервування, але тільки в різати вигляді через великого розміру плода.

походження сорту

Найуспішнішими селекціонерами в області вирощування томатів вважаються голландці. Помідори голландських сортів є якісними і улюбленими багатьма городниками.

Кращими сортами Біг Біф томатів на території Росії вважаються:

• Російський розмір. Найпоширеніший сорт серед російських городників. Плоди великі до 300 грамів, з відмінним ароматом. Стійкий до всіх «томатним хвороб».
  • Жовту кулю. Придатний як для відкритого, так і для закритого грунту. Відрізняється від своїх побратимів яскравим жовтим кольором. Маса плода становить 150 грамів.
  • Битюг. Даний сорт не боїться щодо суворого клімату і різких змін в погоді. Може переносити досить тривалу транспортування.
  • Фунтик F1 пристосований тільки для закритого грунту. При гарній підгодівлі вага плода складе 300 грамів
  • Браво F1. Годиться тільки для вирощування в теплицях. Володіє підвищеною кущуватістю, тому рослин на 1 кв. м не варто залишати більше 2-х.

Нітрохи не поступаються в розведенні томатів і російські селекціонери. Вони також створюють нові гібридні сорти, здатні приносити великі врожаї і відрізняються відмінними смаковими якостями. Так, наприклад, сорт Самара F1 навіть включений до реєстру РФ. Він також відноситься до індетермінантні увазі томатів.

регіон посадки

У відкритому грунті сорт Біг Біф можна вирощувати тільки в південних районах Росії. Якщо висаджувати розсаду в закритому грунті, то даний сорт встигає дати шикарні плоди навіть в помірному кліматі. Досвідчені городники вважають, що томати Биф придатні для Сибіру, ​​Уралу та Далекого Сходу.

Терміни дозрівання і врожайність

Даний томат відноситься до середньостиглих сортів. Термін визрівання становить 100-110 діб. Зібрати з одного куща вдається до 4-5 кг помідорів. Урожайність з 1 кв. м становить 12-13 кг.

вирощування розсади

Починати висаджувати томати Биф слід на початку весни. Перед посадкою насіння краще замочити у воді. Потім їх поміщають в глибокі контейнери або горщики, що знаходяться в піддонах. Після посадки грунт варто обприскати теплою водою і накрити плівкою.

Потрібно, щоб насіння перебували якомога більше на світлі. При нестачі денного освітлення можна використовувати люмінесцентні лампи. При появі першої пари свіжих листочків слід пікірувати розсаду.

підготовка ґрунту

Перед висадкою розсади в грунт краще якщо його склад буде наступним: земля з городу, торф з додаванням суперфосфатів і деревна зола.

Для того, щоб підвищити врожайність, необхідно проводити підгодувати томатів. Сорт Биф вимагає частого підживлення. Добрива, що застосовуються для цих томатів, повинні містити більше калію, ніж азоту майже в 2 рази. підвищений

Плюси і мінуси сорти

Будь сорт не може бути ідеальним. Він включає в себе як гідності, за які його цінують городники, так і недоліки. Плюси томата Биф:

• Головне достоїнство — це їх стійкість до різних захворювань пасльонових.
  • Сорт Биф добре переносить низькі температури.
  • Томати Биф дають високу врожайність.
  • Характеризується великим вмістом вітамінів в м’якоті, а також амінокислот і цукру.
  • Підходить для промислового вирощування.

До негативних сторін при вирощуванні томатів Биф можна віднести наступне:

• Зберігати цей сорт не вийде довго. Максимальний термін, який відводиться для зберігання, становить 3 тижні.
  • Плоди томатів погано переносять транспортування.
  • Потрібно часта підгодівля.
  • Неможливо отримати насіння з вирощеного врожаю, так як сорт Біг Біф є гібридом.
  • Неможлива консервація цілого томата.

При виборі сорту томатів варто, перш за все, визначитися, для якої мети і в яких умовах їх слід вирощувати. Важливим є такі показники, як врожайність, стійкість до хвороб і термін можливого зберігання. Гідним сортом з урахуванням всіх перерахованих показників вважається Биф. До того ж його плоди мають відмінні смакові якості.