Агрус — огляд кращих сортів для вирощування на дачі, відео

сорти агрусу
У ХХ столітті почала розвиватися селекція і виведення нових сортів культурних рослин. Особливу увагу приділили кущових культур, до яких відноситься і агрус. Були виведені великоплідні сорти ягоди. Селекціонери змогли підвищити врожайність і холодостійкість агрусу, вивели Безколючкова сорти, які стійкі до борошнистої роси, крім того, урожай з Безколючкова кущів зручніше збирати. Існують сорти зеленого, червоного, жовтого і чорного агрусу. Всі вони відрізняються за смаком, розміром ягід і врожайності, розглянемо кращі сорти.

сорт Африканець

Кущ сорти Африканець — середньорослий (1-1,2 м заввишки), Безколючкова. Агрус — холодостійкий, навесні квіти витримують температуру до + 10оС. Африканець дуже швидко переходить в стадію плодоношення. Якщо догляд правильний, то вже через півтора року з’являються перші ягоди. Плоди у Африканця — великі, до 6 грам, чорного кольору, зі слабким присмаком чорної смородини. Сорт вважається стійким до борошнистої роси і інших грибкових захворювань, тому сорт Африканець обробляють тільки в цілях профілактики борною кислотою.

сорт Чорномор

Як зрозуміло з назви, у сорту Чорномор ягоди чорного кольору. Плоди — середні до 3 грам, але гілки куща усіяні квітковими нирками, тому з одного куща можна зібрати до 4 кг плодів. Якщо висадити агрус в півтінь, то ягоди будуть мати червонуватий відтінок і придбають трохи терпкий смак. Кущ — холодостійкий, також стійкий до грибкових захворювань. Чорномор більш вимогливий до поливу, ніж інші сорти агрусу.

Сорт Північний капітан

Якщо вам не хочеться обробляти агрус від всіляких захворювань і шкідників, то висадіть на своїй ділянці сорт агрусу «Північний капітан». Кущ при цвітінні витримує температуру до + 5 ° С. Ягоди виростають до 5 грам, кущ — сильнорослий. На кожній гілці розпускається по 5-7 нирок, але через те, що чагарник сильнорослий, урожай — великий.

сорт Олаві

Ягоди сорту Олаві — червоного кольору. Кущ — середньорослий і дуже врожайний. З однієї рослини збирають до 15 кг плодів. Тому сорт Олаві вирощують в промислових масштабах. Смак у ягід — кисло-солодкий, плоди рівномірні вагою до 5 грам.

сорт Щедрий

Агрус Щедрий можна віднести до пізньостиглі сортам. Кущ — невисокий, розлогий. Ягода у Щедрого темно-червоного кольору, коли зріє повністю, то стає майже чорною. На кущі стигла ягода може перебувати 1,5 місяця. Смак у агрусу — кисло-солодкий.

сорт Раволт

Кущ — середньорослий, зимостійкий, стійкий до хвороб. Смак у плодів — солодкий, колір — світло-зелений, при повному дозріванні стає темно-бордовим. Плоди — гладкі, у них немає ворсинок.

сорт Машека

Ягода — солодка і гладка. Плоди на початку дозрівання яскраво-оранжевого кольору, коли вона повністю зріє, то стає червоною. Дозріває нерівномірно, тому збирати стиглий агрус можна з початку липня до кінця серпня.

сорт Кельтайнен

З сортів зеленого агрусу Кельтайнен найбільш урожайний і великоплідний. Якщо кущ висаджений в півтінь, то смак у ягід — кисло-солодкий, якщо висадити чагарник на сонці, то плоди будуть солодкими.