Аглаонема — вирощування, підбір горщика, грунту, правила посадки, відео

пестролистная аглаонема
Аглаонема є представником сімейства ароїдних. Ця рослина відноситься до декоративно-листяним і володіє дуже красивими великими листками, завдяки чому широко використовується для вирощування в офісах та приватних будинках. У природних умовах у аглаонеми листя мають однотонний колір — вони пофарбовані в насичений зелений колір. У домашніх умовах частіше зустрічаються ряболисті сорти з малюнком на листі.

Аглонема дуже добре розмножується відводками. Згодом близько дорослого куща утворюються дітки. Коли вони підростуть і сформують власну кореневу систему, їх відділяють від материнської рослини і пересаджують в окремий горщик, отримавши, таким чином, новий кущ.

Який горщик потрібен аглаонеми?

Для посадки аглаонеми краще використовувати неглибокі миски, оскільки коріння у неї не ростуть далеко вглиб.

Якщо ж такого вазона під рукою немає, можна взяти і звичайний горщик, проте необхідно насипати в нього хороший дренажний шар, заповнивши не менше 1/3 висоти ємності.

Це дозволить суттєво зменшити обсяги вазона: в горщику не буде зайвою землі, а вода буде добре проходити через дренаж, що виключить ризик загнивання коренів. Крім того, для молоденького рослини слід використовувати невеликий горщик. У просторому вазоні аглаонема не зможе освоїти всю грунт, буде погано рости і може хворіти.

Яку землю любить квітка?

Аглаонема любить легку і поживну листову землю, в твердому грунті їй важко утворювати діток. Для вирощування квітки можна використовувати два варіанти грунту:

1. Суміш магазинних субстратів: для декоративно-листяних рослин і для орхідей. Перша грунтосуміш занадто пухка і має властивість злежуватися, що не дуже добре для аглаонеми. Але якщо розбавити її такою ж кількістю субстрату для орхідей, вийде оптимальний варіант грунту для ароїдних.
  2. Для тих квітникарів, які вважають за краще самі готувати грунтосуміш, необхідно підготувати і змішати в рівних частках перегній і листову землю, додати приблизно третю частину річкового піску, а також трохи деревного вугілля і кори.

Як садити?

Якщо молоде рослина встигла наростити довгі корінці, обрізати їх не треба, а краще акуратно укласти і розправити в горщику, присипавши землею. Іноді аглаонему доводиться через це у своєму розпорядженні у самого краю вазона, щоб було місце для укладання корінців, проте нічого страшного в цьому немає.

При посадці аглаонеми слід пам’ятати, що її коріння дуже крихкі, тому занадто сильно ущільнювати навколо кущика грунт не варто, щоб не поламати їх.

Скільки світла треба квітці?

Як і всі ароїдні, аглаонема не переносить прямих сонячних променів, хоча саме ця рослина серед всіх інших представників сімейства потребує більш яскравого освітлення. Це пов’язано з тим, що листова пластина рослини має більш світлий малюнок, а все ряболисті сорти, як відомо, вимагають світла більше, ніж квіти з чисто-зеленим листям.