Аглаонема — квітка, ягода, енергетика рослини, батьківщина, чим корисна і небезпечна, фото, відео

Чудове рослина аглаонема
Тропічна флора неймовірно красива і різноманітна. А відкривати її таємниці ботаніків доведеться ще довгі роки. Аглаонема, що відноситься до превеликий в рослинному світі сімейства Аріодних, це корінний мешканець великого регіону на південному сході Азії.

Родина аглаонеми і умови існування рослини

Декоративна листя аглаонеми привертає увагу квітникарів
Ареал цього роду, що включає кілька десятків видів, поширюється і на континентальні країни, і на острови Індійського і Тихого океану. Батьківщиною аглаонеми можна вважати і тропічні області Китаю, і Індію, і Нову Гвінею або Борнео.

Різноманіттям видів аглаонема зобов’язана різних природних умов у віддалених куточках ареалу, а також відокремленому розташуванню цих регіонів. З початком освоєння південно-східній Азії рослинний світ регіону став серйозно вивчатися. Були відкриті і описані багато добре відомі сьогодні декоративні кімнатні рослини, включаючи і аглаонему.

Дикорослі види аглаонеми на батьківщині мешкають в нижньому ярусі широколистяні ліси, задовольняючись затіненими ділянками під кронами дерев, уздовж струмків та інших водойм. Для розвитку англаонеме не потрібно великої кількості поживного грунту.

Як і інші різновиди ароїдних, рослина легко пристосовується до перебування на кам’янистих виступах з невеликим шаром гумусу, на торфовищах та грунті, під поверхнею якої густо переплелися коріння тропічних дерев.

Хоча культура широко поширена на своїй батьківщині, в Європу вона потрапила з Малайзії, викликавши захоплені відгуки садівників і любителів тропічної флори.

Тіньовитривала рослина допоможе створити затишок у вашому будинку
Історія одомашнення і культурного вирощування аглаонеми почалася в XIX столітті, і ось уже понад півтора століття рослина вважається одним з найцікавіших і незвичайних мешканців тропіків. Потрапили в колекцію Британського ботанічного саду екземпляри квітки аглаонеми заклали фундамент селекційної роботи, в результаті якої були отримані багато сотень популярних у квіткарів кімнатних сортів і гібридів.

Кімнатний квітка аглаонема: будова і особливості

На перший погляд, аглаонема дуже нагадує диффенбахію, що не дивно, адже рослини є близькими родичами і мають багато спільних рис.

Колір листя, стебел, черешків залежить від виду аглаонеми
Аглаонема — це вічнозелене, трав’яниста рослина, в залежності від виду, що досягає висоти 60-150 см. Молоді екземпляри, часто потрапляють в будинок квітникаря, практично не мають стебла, а виглядають як компактні листові розетки над рівнем грунту. Але в міру розвитку кімнатна квітка аглаонема утворює прямостоячий або стелиться щільний стебло, густо обсаджений листям.

Аглаонема: чим корисно або небезпечно рослина?

У тканинах аглаонеми міститься оксалат кальцію
З 1885 року, коли аглаонема була привезена на береги Старого світла, рослина незмінно звертає увагу всіх любителів декоративно-листяних культур.

Однак уже незабаром після висадки рослин в Королівських ботанічних садах було виявлено, що всі тканини аглаонеми містять якісь їдкі сполуки, здатні надавати місцево-подразнюючу або роз’їдаюче дію на слизові оболонки і чутливі ділянки шкіри.

Сьогодні добре відомо, що токсичну дію соку аглаонеми характерно для всіх представників сімейства ароїдних, що містять оксалат кальцію.

Ця сіль щавлевої кислоти в тканинах аглаонеми небезпечна при наявності особливої ​​сприйнятливості. З особливою акуратністю слід доглядати за рослиною, якщо на шкірі рук є ушкодження, порізи або садна. В цьому випадку краще скористатися рукавичками. Не варто допускати близькості яскравою кімнатної культури до маленьких дітей, здатним спробувати барвистий лист «на зуб».

Додайте аглаонему в місці, недоступному дітям
Хоча аглаонема не отруйна, для кішок і інших домашніх тварин, які проявляють інтерес до рослин, близьке знайомство з нею може обернутися кишковими проблемами і роздратуванням слизової. Якщо грамотно підібрати для рослини місце, небезпека аглаонеми сторицею компенсується її величезною користю.

Чим же корисна аглаонема? В першу чергу тим, що, як і інші кімнатні культури, вона благотворно впливає на якість повітря в приміщенні, насичуючи його киснем і негативними іонами. Рослині під силу поглинати шкідливі для людини речовини, що потрапляють в кімнату із зовнішнього середовища, а також в якості випарів від штучних оздоблювальних матеріалів.

Користь аглаонеми складається і в фітонцидним властивості, завдяки яким в повітрі знижується кількість хвороботворних бактерій і стрептококів.

Аглаонема володіє доброчинної енергетикою
Фахівці з біоенергетики кажуть і про доброчинної енергетиці рослин аглаонеми. Якщо горщик з цієї яскравої кімнатній культурою поставити поблизу робочого столу або в офісі, де щодня йде інтенсивна робота, рослина допоможе зосередитися і зібратися з думками. Барвиста листя навіть своїм виглядом допомагає зняти стрес, заспокоїтися і націлити себе на виконання важких завдань.

Аглаонема в вашому домі — відео