Аератор для газону, виготовлений своїми руками, аератор скарифікатор, відео

Доглянутий красивий газон
В процесі експлуатації газонна грунт злежується, утоптує. Це призводить до того, що на поверхні галявини руйнуються природні капіляри, за якими в глибину грунту проникає повітря і волога. Відбувається застій води, коріння трави стає нічим дихати, грунтові мікроорганізми теж перебувають в пригніченому стані. В цьому випадку терміново потрібен аератор для газону для наповнення повітрям кореневої системи покриття. Відбувається це за рахунок проколювання її металевими прутами на глибину до десяти сантиметрів.

На схемі можна побачити стан грунту і трави до і після проведення аерації газону.
Газон до і після аерації

Аерацію потрібно проводити не менше одного разу за сезон, якщо навантаження на газон не дуже велика, а грунт піщаний, легка. При більшому навантаженню або при несприятливих погодних умовах операцію потрібно проводити частіше. Щільний грунт з великим вмістом глини зажадає двох обробок за сезон.

Знадобиться аератор для газону при внесенні добрив і реставрації покриття.

види аераторів

Найпростішим аератором, здатним поліпшити стан вашої галявині є звичайні вила, за допомогою яких просто протикають грунт. Але вилами можна обробляти невеликі шматочки газону, а на великій території працювати ручним інструментом важко.

Промисловість пропонує кілька видів аератора для газону.

моторизовані

Самохідний аератор з бензиновим двигуном
Ці пристрої можуть бути оснащені бензиновим або електричним двигуном. Крім цього, можна виділити самохідні аератори, якими оператор управляє сидячи на самому котлі.

Газон в процесі аерації
Після прибирання земляних катишков, вийнятих порожнистими голками механізму на поверхню, газон постає перед нами як дірява зелена скатертина.

Електричний аератор скарифікатор
Інший тип — аератор скарифікатор для газону. Цей апарат крім проколювання грунту ще збирає грунтові катишки і суху траву в спеціальний контейнер.

Крім самохідних аераторів для газону існують і більш дрібні ручні механізми. Один із зразків можна побачити на наступному фотознімку.
Роторний аератор на ручній тязі

Трубчасті вила для аерації
Ще один тип аератора для газону є кілька вдосконалені трубчасті вила.

Сандалії для аерації газону
Цікаві в експлуатації аератори, виконані у вигляді сандаль. Вони просто надягають на ноги поверх взуття і фіксуються за допомогою ремінців. Прогулюючись в такому взутті по галявині, ви зможете, заодно, і принести їй допомогу.

Такий аератор для газону легко зробити своїми руками. Досить взяти фанеру, цвяхи, ремінці і шурупи. Дотримуйтеся поетапного процесу виготовлення:

1. Вирізаємо з фанери чотири заготовки під підошву вашого взуття, по парі на кожну сандалію.
  2. Свердлимо отвори в одній з фанерок таким діаметром, щоб цвяхи міцно трималися в них. Цвяхи беремо довжиною в 100 міліметрів.
  3. Вставляємо цвяхи в підготовлені отвори.
  4. Накриваємо фанерку з боку капелюшків цвяхів другий фанерною підошвою.
  5. Міцно стягуємо обидві фанерки шурупами.
  6. Кріпимо до виробу ремінці.
  7. Те ж саме робимо і для другої сандалі.

Залишилося надіти саморобний аератор для газону і метр за метром обійти всю ділянку. Застосування саморобного невеликого інструменту актуально на маленьких газонах і вузьких ділянках. На великих площах довго не походиш, тому краще скористатися іншою моделлю аератора для газону.

Причіпний саморобний аератор для газону
Саморобний аератор можна зробити і більшого розміру. Для цього до звичайного ручного або причіпного сталевому катку приварюють цвяхи. В результаті отримаємо механізм, подібний до того, який зображений на наступному знімку. Цей вид саморобного аератора відмінно підійде, якщо є міні-трактор або мотоблок. Обробка газону займе не надто багато часу.

У відео аерація газону різними аераторами