Зсувні ворота — типи і особливості різних конструкцій, відео

зсувні ворота
Зсувні ворота — досить проста конструкція, популярна для установки на приватних ділянках тимчасового і постійного користування. Базою для таких воріт є балка (консоль), що фіксується на опору в одній точці.

Різновиди воріт по типу консольних балок

Виділяють 3 типи:

1. Ворота, обладнані нижньої балкою. Перша опора ставиться з одного боку отвору, друга розташовується правіше на ширину конструкції. Балку розміщують знизу на них (тут і буде полотно воріт). Її ширина буде від лівої бокової опори до другої правої бічної опори (практично подвійна ширина воріт). Переваги таких воріт в тому, що ролики не видно, тому конструкція має привабливий зовнішній вигляд.
  2. Ворота із середньою балкою. Опори і балка знаходяться на середині полотна воріт. Конструкція при відкриванні рухається воєдино. Ролики розташовані на опорах.
  3. Зсувні ворота з верхньою балкою. Опори розташовуються на висоті воріт, ролики теж знаходяться на опорах.

У вас повинно бути передбачено місце для відкату (дивіться на довжину балки, а не на ширину полотна) конструкцій з нижньої балкою. Біля паркану на опорах ставляться ролики, тоді балка може переміщатися.

Особливості консольних конструкцій

Характерною рисою подібних конструкцій є нерівномірний розподіл ваги. Так, якщо взяти для прикладу брусок і покласти його на ваги, уявивши, що він балка, різниця у вазі буде наочно продемонстрована.

Стандартна балка розподіляє навантаження на 2 опори. Але у консольних воріт один кінець балки виявляється навісу. В результаті створюється навантаження на опору, що перевищує вагу консолі багаторазово.

консольні ворота

Рух полотна здійснюється за рахунок переміщення опори з роликами, наявними на балці. При установці опор поруч з парканом викопується яма, куди завадять заставні елементи (арматурна в’язка), після її заливають бетонним розчином. Далі ставляться опори балки.

Щоб зменшити навантаження на опору, всередині балки роблять трохи маленьких роликів, наприклад, 6-8 штук. Однак варто врахувати, що це створює навантаження на електропривод воріт взимку (погане ковзання в мороз). Інший спосіб нівелювати навантаження — використовувати менше роликів, але з великим діаметром. Зазвичай ролики ставлять зовні.

Якщо ділянка знаходиться в регіоні з холодним кліматом, то краще віддати перевагу ворота з середньою балкою, оскільки пристрій не контачить зі снігом. Єдиний мінус — ворота не настільки привабливі, але зате не треба чистити сніг з балки знизу.

Тут опори навантажуються рівномірно.

Підвісні зсувні ворота доречні, якщо що-небудь встановлено над прорізом, наприклад, козирок.

Механізм діє так: балка залишається на тому ж місці, а полотно ковзає по ньому. Як правило, вішається на 3 стовпа. Місце при відкриванні передбачається по ширині панелі.

Підвісні ворота для приватних будинків або господарських приміщень на ділянці монтують на стовпи або перекриття, без облаштування дорогого фундаменту. Балку зверху можна знімати, щоб пустити вантажні автомобілі.

Ворота відкатні по рейці

Монтаж відкатних воріт своїми руками дозволяє заощадити кошти, оскільки конструкція досить проста і не вимагає включення складних механізмів. Тут ворота відкривають і закривають по рейці, прокладеному паралельно огорожі. Рейок заливають бетоном за зразком стрічкового фундаменту. Ці ворота зручні для людей, сезонно проживають на дачі (тільки літо або частина осені).

При необхідності можна без труднощів поміняти конструкцію: спорудити консольную балку, розмістити полотно на підвісному елементі зверху.

Якщо ви вирішили зробити вбудовану хвіртку, то врахуйте, що вона незручна для літніх людей і дітей. З цієї причини краще робити окремі хвіртки.

Щоб зберегти гарний зовнішній вигляд конструкції, ворота треба спочатку добре фарбувати. Покриття має вистачити на 10 років.

Якщо у вас на ділянці можна поставити тільки орні ворота, то вам може бути зручною установка воріт з різними стулками.

електрика

При отворі в межах 3 метрів допускається використовувати приводи для стельової-гаражних воріт з рейкою 3,25 м. Харчування приводу: 2 жили * 1мм2. При наявності кнопки командування з приміщення — ще 2 жили * 1 мм2, аудиодомофон вимагає ще 2 жили * 1 мм2, електрозамок — 2 жили * 1 мм2, електроосвітлення — ще 2 жили 1 мм2. Таким чином, рекомендується прокласти десятіжільний кабель.