Жовтень на клумбі — підготовка цибулинних і кореневищних рослин до зими, відео

клумба у жовтні
У жовтні природа починає готуватися до зими. Завдання будь-якого квітникаря допомогти рослинам зберегти сили на майбутній сезон. Для цього необхідно заздалегідь продумати весь комплекс заходів.

загальні рекомендації

прибирання листя в жовтні
Осінь — час опадання листя. Вони лягають на землю немов покривало. Перед тим як впаде перший сніг, все сміття з клумби необхідно прибрати. В іншому випадку листя стануть живильним середовищем для патогенної мікрофлори, яка призведе до розвитку хвороб рослин. Для посадок, які потребують мульчірвованіе, матеріал необхідно підготувати окремо. Краще використовувати соснові голки або тирсу.

Клумбу необхідно прополоти і ретельно розпушити. Тільки так вдасться стримати бурхливий ріст бур’янів у весняний період. Видаліть всі однорічні рослини разом з кореневищами. Вони забирають силу у грунту, що позбавляє поживних речовин багаторічники.

Якщо осінь дуже суха, то землю доведеться проливати водою самостійно. Рослини, які не отримали достатньо вологи перед зимівлею НЕ перенесуть морозів і загинуть. Особливо це стосується молодих саджанців.

В кінці жовтня грунт рекомендується удобрити. Для цього використовують комплексні мінеральні добрива. Користь принесе внесення золи або компосту. Органічну підгодівлю особливо люблять півонії.

Підготовка багаторічників до зими

підготовка багаторічників до зими
Особливої ​​турботи в жовтні вимагають багаторічники. Головне завдання квітникаря допомогти їм пережити сувору зиму. Такі рослини, як астильби, іриси, піони, аквилегии і так далі необхідно вкривати. Перед цим видаляють все листя за допомогою секатора. Довжина залишилася надземної частини не повинна перевищувати 5 см. У клематисів пагони обрізають так, щоб на них залишилося два вузла.

Кореневу систему необхідно замульчувати. Найкраще використовувати для цього тирсу і ялиновий лапник. Процедуру проводять в суху погоду. В іншому випадку підвищується ймовірність розвитку грибкових захворювань.

Клематиси укривають по-особливому. На початку їх накривають невеликим дерев’яним ящиком. Тільки після цього зверху насипається шар висушеного листя і ялинових гілок. Вкривати клематиси слід тоді, коли температура повітря опуститься до 5 — 7 градусів.

Догляд за цибулинними

догляд за цибулинними в жовтні
Осінь час для посадки і пересадки більшості видів цибулинних рослин. При цьому необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

1. На самому початку жовтня можна приступати до висадки лілій. Одночасно з цим проводять процедуру розподілу старих цибулин.
  2. Слідом за ними висаджують тюльпани, нарциси, крокуси і так далі. Дотримуйтесь основне правило — глибина закладення цибулини в грунт повинна дорівнювати трьом її діаметрам. Великі екземпляри мають у своєму розпорядженні далі один від одного. Дрібні цибулинки висаджують щільніше.
  3. Гіацинти проростають швидше за інших, тому і час їх висадки відкладають. Краще робити це в середині жовтня.
  4. В кінці жовтня всі посадки необхідно присипати шаром свіжого торфу.
  5. Якщо ви не встигли викопати все цибулини гладіолусів у вересні, то не пізно це зробити і в жовтні. Приступати до роботи краще, коли температура опуститься до 3 градусів. Головне встигнути все зробити до 15 жовтня. Викопані цибулини розкладіть на мішковині, і дайте їм просохнути. Це займе від 10 до 15 діб. При цьому в приміщенні повинна підтримуватися температура на рівні 25 градусів. Після цибулини прибирають в прохолодне місце ще на 15 днів. Перекладіть їх у полотняний мішок або картонну коробку і приберіть на постійне зберігання в льох або холодильник.

Готуємо до зими кореневищні рослини

викопування кореневищних до зими
Кореневищні багаторічні, наприклад, жоржини і канни, краще викопати перед зимою. Робити це краще в ранкові години. При цьому дотримуються наступної інструкції:

1. Ображати надземну частину рослин так, щоб залишилося не більше 10 см пагонів.
  2. Акуратно викопайте кореневище. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити його. Категорично заборонено витягати кореневище за стебло.
  3. Очистіть кореневище від зайвої землі за допомогою струменя води.
  4. Помістіть бульби в розчин перманганату калію на 30 хвилин. Це необхідно для їх дезінфекції.
  5. Після того як кореневища просохнуть, помістіть їх на три тижні в прохолодне місце. Вони повинні повністю просохнути.
  6. Підготовлений посадковий матеріал складіть в дерев’яний ящик, засипте тирсою, торфом, вермикуліту і піском.
  7. Приберіть на постійне зберігання в підвал або льох.

Правильна підготовка квітучих рослин до зими допоможе зберегти в цілості весь квітник. Вам не доведеться навесні купувати новий посадковий матеріал і планувати нові клумби.

Жовтень на квітнику — відео