Засоби проти мишей на дачі — чим труїти, як вивести, відео

засоби проти мишей на дачі
Осінь — це не тільки час збору врожаю, а й період переселення гризунів з полів і городів в будинку. Тому знаючи, які бувають засоби проти мишей на дачі, уберегти своє житло буде нескладно. У житлових і підсобних приміщеннях для них чимало поживи. Миші псують харчові запаси, меблі, насіння та саджанці. Крім того, вони переносники захворювань. Тому з такими непроханими гостями потрібно боротися. І чим раніше починати, тим ефективніше буде.

Засоби проти мишей на дачі

боротьба з мишами
Як тільки в будинку з’являються нори, перші сліди життєдіяльності гризунів і їх скрегіт ночами, потрібно вживати заходів по боротьбі з ними. Якщо цього не зробити відразу, то миші будуть дуже швидко розмножуватися, і побороти їх нашестя буде важче.

отрути

отрути проти мишей
У магазинах зараз неважко знайти отрутохімікати для боротьби з гризунами. Вони дуже ефективні. Це можуть бути аерозолі на основі фосфіду цинку. Популярні засоби — зоокумарин, Варфарин, а також Бактороденцуід і Шторм. Найбільший їх плюс в тому, що після отруєння трупи мишей муміфікуються, а не розкладаються, тому неприємного запаху не буде.

Але у отрут є і недоліки:

• звертатися з ними потрібно дуже обережно, щоб самому не отруїтися;
  • отрутохімікати не можна застосовувати, якщо в будинку живуть домашні тварини;
  • їх не варто використовувати в будинках з маленькими дітьми.

Отрути найбільш ефективні для боротьби з невеликими кількостями мишей. Їх добре розкладати перед закриттям заміського будинку на зиму, а навесні по приїзду провести генеральне прибирання в оселі.

Відлякувачі для мишей

ультразвуковий відлякувач
Найефективнішим засобом для відлякування мишей, є ультразвукові прилади. Це гуманний спосіб позбутися від НЕ проханих гостей. При цьому немає потреби прибирати трупи мишей. Такі пристрої поширюють звукові хвилі. Вухо людини їх не сприймає, а для мишей такий гуркіт зовсім нестерпний. Прилад не вимагає ніяких підготовчих етапів.

Ультразвуковий відлякувач здатний працювати як від електромережі, так і від батарейок. У режимі безперервної роботи від батарей він прослужить 3 або 4 місяці. Тому його можна включити, їдучи восени і не боятися, що в будинок проберуться миші. Перед покупкою необхідно уважно вивчити всі технічні характеристики приладу. Є пристрої, призначені для будинку або ж для застосування в саду, на городі.

Мінус такого методу боротьби з мишами в тому, що ультразвук нервує домашніх кішок і собак.

Найбільш популярні прилади Pest Repelling Aid і Ground Rodent Repeller UP-1515, «Екоснайпер».

народні методи

боротьба з мишами народними засобами
Крім покупних коштів, існують народні методи боротьби з мишами. При правильному застосуванні вони є не менш ефективними.

Народні засоби від мишей на дачі:

1. Будь-які домашні шкідники не переносять рослини з насиченим ароматом. Мишей можна відлякувати за допомогою гіркого полину, м’яти. Вони не терплять бузину, багно, пижмо. З цього списку тільки бузину краще застосовувати в свіжому вигляді, інші трави підійдуть у вигляді висушених букетів. Їх розкладають в будинку або в підвалі біля стін, можна підвішувати. Такі відлякують трави краще оновлювати щороку. Особливо дієвий він в щільно закритому на зиму будинку: запах не вивітрюється і буквально просочує приміщення.
  2. Замість рослин підійдуть їх ефірні масла, але оновлювати «позначки» з декількох крапель потрібно кожні 3-4 дні. Просочені ефірною олією м’яти шматки тканини слід згорнути в рулон і заткнути ними нори. Через сильний запах гризуни не зможуть жити в будинку.
  3. Гризунам також не подобається запах золи. Тому її можна розсипати під доріжками, приблизно через тиждень гризуни залишать приміщення.
  4. Можна змішати звичайну муку і гіпс або вапно в рівних обсягах, посолити. Біля мишачих нір розставити таку приманку і поставити ємності з водою. Миші, наївшись солоної суміші, стануть пити воду. В результаті гіпс затвердіє в шлунку, і гризуни загинуть. Мінус цього способу в тому, що доведеться збирати трупи гризунів.
  5. Ще одним перевіреним засобом є вуглекислий барій (2 ст. Л.) І жир (4 ст. Л.). З такої суміші потрібно сформувати кульки і розкласти в норах.

Профілактика появи мишей

профілактика появи мишей
Щоб не ламати собі голову над тим, як позбутися від докучливих гризунів, краще вжити заходів, щоб вони не завелися в домі.

слід:

1. Забезпечити герметичність приміщення. Необхідно закрити всі щілини в стінах, вікнах, загерметизувати шланги, труби, будь-які отвори, щоб миші не проникли в будинок.
  2. Полагодити сантехніку, щоб ніде не капала вода. Вона привертає мишей в будинок.
  3. Зерно, корми для домашніх тварин, все насіння тримати в щільно закритих контейнерах, щоб миші не могли в них проникнути.
  4. Встановити щільно закриваються контейнери для сміття, щоб гризуни там не могли знайти їжу.
  5. Дрова складати далеко від дому, адже серед полін гризуни особливо люблять селитися. Це стосується і компостних ям, їм не місце біля самого приміщення.

Також важливо утримувати будинок, підвал і підсобні приміщення в чистоті: регулярно оглядати їх, позбавляти від мотлоху, а також прибирати скупчення будівельного сміття.

Господарям заміського будинку потрібно вживати заходів, щоб в їх житло не заводилися миші. А якщо гризуни з’явилися, то відразу ж прийматися за їх знищення. Існує чимало народних методів боротьби з мишами, а також більш сучасні і зручні пристрої — відлякувачі.

Боротьба з гризунами на дачі — відео