Водонагрівачі електричні накопичувальні вертикальні і горизонтальні на 10, 15, 30, 50, 80 і 100 літрів, як вибрати водонагрівач для дачі, відео

електричний бойлер
Електричні накопичувальні водонагрівачі — це прилади для циклічного нагріву рідини в приватній системі водопостачання. Такі бойлери оснащуються ємністю певного літражу і трубчастими електронагрівачами (ТЕНами).

Зовні електричні прилади для нагрівання води захищені ізоляцією і кожухом з якісних матеріалів. Для зручності до кожного бойлеру такого типу монтують електронні меню управління або термостати.

Завдяки цьому електричні водонагрівачі працюють в автоматичному режимі по термодатчику. У ньому встановлюють мінімальний градус оброблюваної рідини.

Для наочності накопичувальні електричні водонагрівачі порівнюють з термосом. Конструкції дуже схожі, адже між зовнішньою і внутрішньою частиною розташовують теплоізоляцію. Як і в термосі, ізоляція мінімізує втрати тепла на певну кількість часу.

Цікаво, що для правильної подачі обробленої (нагрітої) рідини в системі накопичувального водонагрівача холодна вода з стояка подається від низу до верху, витісняючи гарячу. Обсяг рідини, нагрітий до певної температури, забирається зверху ємності. Така циркуляція зберігає необхідний градус нагрівання.

Для накопичувальних нагрівачів характерні обсяги від 10 до 150 літрів. Будь-який пристрій даного типу в робочому стані збереже нагріту воду у внутрішньому баку.

Після першого нагріву бака накопичувального водонагрівача за 2-3 години не потрібно витрачати час на очікування, нагрівач буде підтримувати рівень тепла.

Чим краще накопичувальний електричний водонагрівач

Накопичувальні водонагрівачі марки Арістон
Перед тим, як вибрати водонагрівач слід грунтовно підрахувати потрібний обсяг бака.

Для електричного нагрівача з накопичувальною системою характерні переваги:

1. Різні обсяги. Водонагрівач накопичувальний електричний варіюється від 10 до 150 літрів. Моделі понад 100 літрів зручні для щоденного застосування сім’єю більше 4 чоловік.
  2. Простота і зручність конструкції. Головні елементи — ТЕН і внутрішній бак. Все просто для користувача, зайвих і незрозумілих важелів немає.
  3. Провідні виробники подбали про якість моделей. Індивідуальний підхід для будь-якого бюджету, різних житлових приміщень.
  4. Нагріта вода подається в кілька точок відразу. Наприклад, можна набрати воду у ванній і на кухні.
  5. Моделі з малим і середнім об’ємом зручно монтувати і підключати в мережу. Причому рівень потужності майже однаковий з класичними побутовими приладами.

Особливість конструкції електричного накопичувального водонагрівача

Конструкція електричного накопичувального водонагрівача
Цей побутовий прилад оснащений:

• зовнішнім захисним кожухом з нержавіючої сталі, якісного пластику або емалі;
  • теплоізоляцією між баком і захисним кожухом;
  • водонагрівальної ємністю (якісні моделі оснащуються баками виключно з нержавіючої сталі);
  • роз’ємом для подачі холодної води в систему;
  • магнієвим анодом, який необхідний для запобігання утворення накипу;
  • нагрівальним елементом (ТЕНом) певного типу: відкритий або закритий;
  • виходом обробленої гарячої рідини;
  • термостатом, що забезпечує правильне регулювання нагріву.

Кожен з перерахованих елементів дозволяє системі нагрівача функціонувати правильно. При поломці, наприклад, нагрівального елементу нескладно виконати заміну своїми руками.

Від обсягу залежить час нагріву рідини в баку. Накопичувальний водонагрівач на 10 або 15 літрів підготує воду за півгодини, прилад з баком в 150 — 200 літрів буде нагріватися до 6 годин.

Більшого обсягу відповідно вистачить на всіх. Тому загальна ефективність не залежить від конкретного обсягу бака.

Види і способи підключення накопичувальних водонагрівачів

Накопичувальні нагрівачі електричні вертикального і горизонтального способу кріплення
Накопичувальний електричний водонагрівач класифікують за способом кріплення на вертикальний і горизонтальний.

Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний

Водонагрівач настінного типу
До придбання конкретної моделі краще з’ясувати споживану потужність. Справа в тому, що для класичного горизонтального водонагрівача не більше 50 літрів достатньо потужності в півтора кіловата. Такий прилад легко встановити там, де є якісна розетка. Під час роботи приладу перевантажень мережі не буде.

Важливі деталі при виборі бойлера

Пристрій водонагрівача Арістон
Найважливіша деталь в цьому випадку — літраж. Можна приблизно вирахувати витрату на кожну людину в приміщенні. Середнє споживання гарячої води у ванній від 100 до 180 літрів, а в душі витрачають до 90 літрів гарячої води, умивальник над раковиною у ванній кімнаті витрачає до 20 літрів, ну а кухонна мийка витрачає від 25 до 40 літрів. Зіставивши такі обсяги, легко уявити, скільки кожен член сім’ї витратить гарячої води за день.

Класична міська сім’я з 3 чоловік, як правило, вибирає водонагрівач накопичувальний в 100 літрів. Більший обсяг стоїть на порядок дорожче, та й витрата по потужності вище.

Провідні виробники найбільше продають горизонтальних моделей. Виняток за фірмою Electrolux, яка першою почала виробляти універсальні по розташуванню бойлери. Моделі цієї фірми можна встановлювати горизонтальним шляхом і вертикальним, використовувати настільки компактно, наскільки це дозволяє площа.

На російському ринку гарне місце займає саме італійські фірми з виробництва бойлерів, котлів і нагрівачів. Перше місце за компанією Ariston.

Послідовність при підборі параметрів потрібно почати з:

1. Обсягу.
  2. Потужності нагрівального елементу.
  3. Матеріалу теплоізоляції.
  4. Типу матеріалу для внутрішнього бака.
  5. Розташування. Горизонтального або вертикального.
  6. Наявність вбудованого змійовика.

Часто споживачі вибирають водонагрівач меншого обсягу через неможливість встановити необхідну модель. В цьому випадку членам сім’ї доводиться чекати поки нагріється новий обсяг води.

Про накопичувальних електричні водонагрівачі — відео