Вишня для Підмосков’я — кращі сорти, правила посадки та догляду, вигляді

вишня в Підмосков'ї
Вишні ростуть практично в кожному саду, навіть якщо немає саду — хоча б одне-два деревця обов’язково присутні біля будинку або навіть посередині клумби. Не є винятком і північні регіони нашої країни, однак вибрати кращий сорт вишні для Підмосков’я вдається не всім. Перш за все, це пов’язано з особливими кліматичними умовами Підмосков’я, адже нерідко морози в цьому регіоні досягають позначки 35 градусів.

Перш, ніж з’ясовувати, якими характеристиками повинні володіти сорти вишень для вирощування в північних регіонах, і яка вишня вдало приживеться тут, варто трохи поговорити про клімат Підмосков’я.

Суворі зими Підмосков’я

суворі зими Підмосков'я
Як було помічено вище, зими в Підмосков’ї досить суворі, до того ж часто відбуваються такі катаклізми, як обмерзання. Тому сорти вишні для Підмосков’я повинні володіти:

• гарну морозостійкість — щоб витримувати такий низький температурний режим;
  • зимостійкістю — щоб переносити різкі заморозки або обмерзання.

Найпоширеніші захворювання плодових дерев

Плодові дерева, що ростуть на території регіону, дуже часто схильні до захворювань, пальму першості серед яких отримали:

1. Коккомікоз. Вражає лиственную частина — листя поступово змінюють колір, жовтіють і осипаються.коккомикоз
  2. Моніліоз. Вражає плоди — вишеньки покриваються білим нальотом і згнивають.моніліоз

Саме тому вишні для Підмосков’я повинні також мати підвищену стійкість до даних захворювань, оскільки позбавити від них вишні можна тільки за допомогою хімікатів, а це зробить плоди непридатними для вживання в їжу.

Зіставивши всі необхідні характеристики, якими повинні володіти кращі сорти вишні для Підмосков’я, серед них виділяють кілька видів, які прекрасно себе почувають в тутешньому кліматі і не схильні до захворювань:

• Любская вишня;
  • Апухтінська вишня;
  • Тургеневка;
  • Молодіжна вишня.

Сорт вишні Любская

сорт вишні Любская
Одним з переваг цього сорту є його невелика висота по досягненню дорослого віку — вишня виростає не більше 3 метрів, що істотно полегшує збір врожаю.

Сорт вишні Апухтінська

сорт вишні Апухтінська
Сорт також не відрізняється великою висотою (2,5-3 м), за формою нагадує кущ. Рясно плодоносить на другий рік великими темно-червоними вишеньками, трохи схожими на серце. Плоди злегка гірчать.

Апухтінська вишня відноситься до пізніх Самоплодность сортам, зацвітає в червні, урожай збирають в кінці літа. Завдяки пізнього цвітіння вишня досить зимостійкість, але в той же час з-за цього не підходить для використання в перехресному запиленні. До того ж у разі раннього настання осені і різкого похолодання вишні можуть не встигнути визріти і опаде. Зате сорт майже не підвладний коккомикозу.

Сорт вишні Тургенєвська

вишня сорту Тургенєвська
Вишня Тургенєвська виведена на основі сорту вишні Жуковська. Дерево також невисока, не більш трьох метрів, крона — у формі перевернутої піраміди. Дозрівання плодів починається на початку липня, при сонячному літо з достатньою кількістю опадів у соковитих вишнях практично відсутня кислинка.

На відміну від попередніх двох сортів Тургеневка має низьку самоплідність, тому потребує сортах-запильниках. Кращим сусідом в цьому випадку стане Любская вишня.

А в цілому Тургеневка — кращий сорт вишні для Підмосков’я. Вона добре зимує при низьких температурах, має стійку стійкість до захворювань. Також сорт характеризується високою врожайністю, великі плоди добре транспортуються.

Сорт вишні Молодіжна

сорт вишні Молодіжна
Молодіжна вишня — гібрид, виведений при схрещуванні двох сортів — Любская і Володимирського. Вишня цього сорту може рости як в формі дерева, так і чагарнику. Дерево виростає максимум до 2,5 м, урожай збирають в кінці липня.

Плоди насичено-червоного кольору, мають соковиту м’якоть і кисло-солодкі на смак. Найчастіше вишні сорту Молодіжний вживають в свіжому вигляді, також вона хороша в консервації.

цвіте Молодіжна
Вишня плодоносить щорічно і рясно, добре переносить зимові морози. Але, також як і у Тургенєвка, квіткові бруньки не володіють стійкістю до заморозків навесні. Крім того, при досить вологому літо, яке супроводжується високою температурою, вони часто вражаються грибковими захворюваннями.

Для вирощування вишні цього сорту потрібно вибрати добре освітлюється місце, краще, якщо воно буде на височині. Молодіжна вишня любить піщану нейтральну грунт і помірний полив, а також потребує обрізку для формування крони і видалення сухих гілок. Молоді саджанці на зиму потребують додаткового укритті.

Перераховані сорти вишень прекрасно виживають в кліматичних умовах Підмосков’я. Вони будуть рясно плодоносити при правильному догляді і створення їм необхідних умов для розвитку.

Відео-огляд кращих сортів вишні для середньої смуги і Підмосков’я