Вирощування розсади томатів в домашніх умовах — терміни посіву, відео

томати
Виростити в домашніх умовах без сторонньої допомоги відмінний урожай помідорів може абсолютно кожен початківців городник, щоб виконувати всі агротехнічні норми посіву, пікірування і посадки розсади. Тільки забезпечивши правильний вегетаційний режим розвитку однорічного рослини можна очікувати відмінного результату своєї роботи на присадибній ділянці.

Застава великого врожаю завжди криється в якості насіння. Перед посівом оних потрібно визначитися з сортів томатів, термінами їх дозрівання і температурними умовами висівання.

Сортова класифікація томатів

Слід враховувати той факт, що томати класифікуються за висотою стебла, формі плодів і термінів визрівання. Серед найпопулярніших високоврожайних сучасних сортів, приживаються в наших природно-кліматичних умовах, виділяються:

• дрібноплідні — Sweet 100, Evita, Mirabell;
  • среднеплодние — Martina, Goldene Koeniging, Harzfeuer, Balkonstar;
  • сливовидної — Roma, San Marzano;
  • великоплідні — Master, Beefmaster, Supermarmande.

види томатів

Сорт томатів для посадки кожен власник земельної ділянки вибирає з розрахунку м’ясистості і пружності плодів з метою подальшого застосування в господарстві — консервації, бутербродів, салатів або приготування соусів.

Перед посадкою варто заздалегідь визначитися з віднесенням сорти до детермінантності або недетермінантному увазі. Перший варіант передбачає розвиток низькорослих рослин, другий схильний до вигонки стебла понад два метри. Даний аспект має на увазі зовсім різні агротехнічні умови вирощування томатів у відкритому грунті.

Підготовка насіннєвого матеріалу і терміни посіву томатів на розсаду

Посадка насіння томатів на розсаду починається з підготовки насіннєвого матеріалу, зокрема, замочування насіння у воді кімнатної температури з додаванням квіткових добрив та стимуляторів росту. Пропорції препаратів завжди вказані на упаковках.

Після барботажа насіння розподіляються одним шаром на вологій марлі, складеної в декілька шарів, і накриваються таким же матеріалів з метою створення теплого вакууму при температурі 30 ° С зі створенням ефективного повітрообміну. Через пару діб вологі і зігріті насіння набухають і виганяють перші бруньки.

Висаджувати розсаду томатів в теплицю

Після процедур загартовування в 60-денному віці розсаду можна висаджувати в заздалегідь приготовлену теплицю, грунт для томатів в якій повинен бути за структурою схожим з землею в лотку для вирощування розсади. Основне корисна властивість — насичення ґрунту необхідними мікроелементами, здатними обумовлювати умови зростання міцних і плодоносних стебел. Теплиця повинна мати конструкцію розбірного характеру, оскільки після висадки томатів в грунт буде тривати процес її звикання до природних природно-кліматичних умов.

Дуже багато професіоналів в агрономічної сфері радять висівати насіння в теплицю відразу. Це дає можливість спростити задачу вирощування розсади, її загартовування і пікіровки в рази.

Пікіровка розсади томатів

Вирощування розсади томатів будинку може припускати її висадку у відкритий грунт без застосування тепличних конструкцій. Для цього висіяне матеріал у віці 30 днів піддають пікіровки, пересадці в окремі горщики з метою розвитку сильної кореневої системи окремого стебла. Після закінчення періоду пізніх заморозків пікірувати розсаду висаджують в удобрений грунт, занурюючи стебло до першого нижнього листка. Якщо розсада має довгі стебла, варто приділити увагу їх підв’язці до стабільно стійкій опорі, служити якої може звичайний дерев’яний штапик.

Підживлення розсади томатів

Початкові добрива землі для томатів вимагають наявності в ній достатньої кількості перегною. Однак цього дуже мало для забезпечення необхідними мікро і макроелементами рослин протягом усього вегетаційного періоду розвитку і плодоношення. Якщо грунт містить балансувати склад необхідних біологічних речовин, то проблем з ростом томатів не виникає. Однак ідеальний варіант рідко зустрічається в природі, часто городники доводиться самостійно стежити за станом грунту і рослин, регулюючи брак корисних складових внесенням підгодівлі.

Боротьба зі шкідниками

томати
Дуже важливим моментів у вирощуванні розсади є боротьба з шкідниками. Особливо небезпечною для томатів є попелиця, яка пожирає листя і суцвіття. Боротися з оной допомагають сучасні засоби інтоксикації. Ефективним біологічним методом боротьби з шкідливими комахами є вирощування томатів на одній ділянці з красолею або маком, що привертають інші види комах, що знищують тлю.

Розсада томатів любить яскраве сонце, теплі відмінно провітрювані місця, захищені від обідньої спекотної жари, частий полив основи стебла водою кімнатної температури.

Відео: поради по вирощуванню розсади томатів