Види і сорти иберис для дачної ділянки, короткий опис, відео

види і сорти иберис
Серед невибагливих квітучих рослин варто виділити иберис — пухнасті кущики, суцільно вкриті ароматними квіточками. Види і сорти иберис настільки різноманітні, що для кожного садівника знайдеться свій улюблений квітка. Так, в південній смузі добре себе почувають теплолюбні однорічні иберис. А для жителів більш холодних регіонів підійдуть морозостійкі багаторічники.

Види і сорти иберис

Існують однорічні та багаторічні види рослини. Найбільш яскраво розкриває своє цвітіння однорічний иберис. Хоча термін його життя і обмежується одним сезоном, цвіте він значно довше за своїх родичів-багаторічників. Однорічні иберис більш вимогливі до тепла. Садити їх можна відразу на клумбу в кінці квітня. А щоб цвітіння тривало ще більше, у міру відцвітання потрібно зрізати суцвіття.

Багаторічні сорти, хоча цвітуть і дещо менш тривалий час, але зате добре зимують в наших умовах. А ще у них дуже цікаві листочки: перша пара довше наступної. Зацвітають на другий рік після посіву в грунт.

За незвичайну форму листової пластини багаторічний иберис часто називають разнолепестніком.

Однорічні сорти иберис

Найчастіше в саду вирощують такі однорічні иберис:

1. Парасольковий. Висота куща не перевищує 40 см, суцвіття зібрані в невеликий щільний парасольку. Відомі сорти: Альбіда з білими квітками, Дунетті з пурпуровими парасольками.
  2. Горький. Кущ висотою 30-40 см з розгалуженим стеблами. Цвіте в основному білими корончата квітками, зібраними в велике, злегка витягнуте, суцвіття-кошик. Сорти: Айсберг, Емпресс.

З багаторічників на альпійських гірках і в рокарії вирощують такі сорти иберис:

1. Вічнозелений. Пишні кущі з витягнутими листочками залишаються зеленими цілий рік. Відрізняється рясним цвітінням: квітки дрібні, але згруповані в щільні зонтичні суцвіття. Забарвлення в основному біла, але є гібриди з блакитним або рожевим відтінком. Сорти: Дана, Літл Джем, Фіндель, Глімакс, Сноуфлейк.
  2. Гібралтарську. Компактні кущики висотою до 25 см з великими пишними суцвіттями. Забарвлення рожева або бузкова, але частіше за все спочатку біла, а потім переходить в кольоровий відтінок. Найпопулярніший сорт — Кендітафт, суцвіття якого схожі на жоржини.
  3. Кримський. Карликовий кущ висотою не більше 10 см з сіро-зеленими листочками, покритими легким пушком. Ще одна особливість сорту в тому, що бутони пофарбовані в ліловий колір. Коли ж вони розпускаються, квітки стають білосніжними.
  4. Скелястий. Вічнозелений компактний кущ зростанням до 15 см, покритий білою хмарою пишних суцвіть. Сорти: Том тумби, Пугмея.

Як видно, сортова різновид иберис досить різноманітна. Але об’єднує їх один незаперечний факт: пишне, рясне і зачаровує цвітіння. Неначе хтось розстелив під ногами білий килим. Так що обов’язково посадіть в саду хоча б один сорт.

Відео-огляд кращих сортів иберис