Верстат для заточування ланцюгів бензопил — інструкція з експлуатації, ціна інструменту, вибір кута заточування ланцюга, відео

Верстат для заточування затуплених ланцюгів бензопил
Для комфортної роботи і рівних спилов необхідний не тільки якісний і потужний інструмент, а й гостра ланцюг. Заточити її можна вручну напилками або верстатом для заточки ланцюгів бензопил. Перший спосіб відмінно підійде, якщо потрібно лише підточити затуплені леза зубів, нічого не змінюючи при цьому в них самих. Але якщо зубці сильно втратили свою форму, обробити їх вручну буде складно і займе багато часу. Тому в цьому випадку краще використовувати заточувальні верстати, вони допоможуть правильно і рівномірно заточити всі зуби.

Перш ніж використовувати будь-який інструмент для заточування ланцюга бензопили, необхідно ознайомитися з інструкцією, дотримуватися правил експлуатації і техніки безпеки.

Види і переваги верстатів

Заточувальні верстати випускаються ручні і автоматичні, кожен з них має свої позитивні і негативні сторони. Ручні пристосування діляться на стаціонарні та мобільні. Перші встановлюються на стіл або іншу поверхню, а другі прямо на шину бензопили. Знімати ланцюг в результаті не потрібно. Мобільні верстати для заточування ланцюгів бензопил кріпляться до шини гвинтами з двох сторін. На інструменті є шкала з градусної розміткою, де встановлюється необхідний кут заточки.

При покупці ручного верстата слід врахувати, що в його комплект часто не належать напилки, так як їх розмір залежить від різновиду ланцюга.

Ручний верстат для заточування ланцюгів бензопил
Переваги ручних пристосувань:

• вартість значно нижче, ніж у автоматичного;
  • зуби заточуються якісно і однаково, так як настройки встановлюються лише 1 раз і по самому ушкодженого з них;
  • для роботи не потрібне підключення до електричної мережі;
  • безпечні в експлуатації;
  • ланцюг, заточена вручну, має більш тривалий термін експлуатації, ніж та, що заточена на електричному інструменті.

Технологія заточування і як дізнатися, що потрібно точити ланцюг

Під час експлуатації ланцюг на бензопилах затуплівается
Ознаки, за якими можна визначити, що зуби стали затупленими:

• бензопила сильно вібрує, застряє і намагається вирватися з рук;
  • час на розпилювання потрібно більше, ніж зазвичай;
  • збільшився витрата палива;
  • стружка стала дрібної.

Сильна вібрація інструмента і збільшення часу розпилу
Чим раніше буде проведена обробка, тим менше необхідно зняти металу, а значить, ланцюг прослужить набагато довше.

Перш ніж почати роботу, потрібно вибрати найдрібніший зубець. Всі параметри налаштовуються по ньому, щоб всі зуби були однаковими.

Покрокова інструкція того, як заточити ланцюг на автоматичному верстаті своїми руками:

1. Відкручується затискає оснащення гвинт, і вона знімається з бензопили;
  2. Ланцюг встановлюється в утримувач (поворотний супорт), так щоб ланки були спрямовані в бік загострювальної диска.
  3. Вибирається необхідний градус заднього кута верхнього леза (50 ° або 60 ° в залежності від її типу).
  4. Фіксатор ланцюга (лопатка) регулюється таким чином, щоб він упирався в заточувати зубець.
  5. По розмітці шкали з градусами встановлюється кут заточування ланцюга бензопили. Він коливається від 25 ° до 35 °, а також може бути дорівнює 10 ° для оснасток, призначених для поздовжнього розпилювання деревини.
  6. Плавно опускається голівка з заточним диском на ланцюг і з допомогою гвинта регулюється глибина заточки.
  7. Головка піднімається і після того як всі гвинти міцно затягнуті, пристрій запускається.
  8. Повільно опускається заточувальний диск і заточується зуб декількома короткими заходами, щоб метал не перегрівався.
  9. Спочатку проводиться заточка з одного боку, а потім супорт повертається і обробляється ланцюг з другої.

Як тільки всі зуби ланцюга заточені, слід ретельно очистити її від стружки і пилу, а потім опустити в масло. Це значно подовжить термін її служби.

Заточка ланок ланцюга проводиться з двох сторін
Після заточування зубів обов’язково перевірити обмежувачі глибини. На більшості типах ланцюгів відстань між їх верхньою кромкою і зубця становить 0,65 мм. Обмежувач впливає на глибину врізання зубів в деревину, тому для якісної і комфортної роботи необхідно стежити за його величиною.

Як вибрати верстат

При виборі інструмента слід звертати увагу на його потужність і кількість обертів на хвилину, а також на діаметр заточного диска, так як від нього залежить мета призначення. Частота обертання впливає на продуктивність інструменту. Для домашнього використання підходять пристрої з 3000 об / хв, а для обробки великої кількості ланцюгів слід придбати верстат могутніше — 4800-7500 об / хв.

Моделі точильних верстатів відрізняються потужністю і кількістю обертів
Аналогічно і з потужністю, якщо планується застосовувати його лише кілька разів за місяць, то краще взяти середньої потужності, тоді він не буде відчувати сильних навантажень і довше прослужить.

Ціна загострювальної верстата для ланцюгів бензопил залежить від його характеристик і комплектації (наявність захисного екрану від іскор, повороту головки, системи охолодження, автоматичного затиску лещат і так далі). Не варто купувати занадто дешеві моделі, особливо, якщо вони повністю виконані зі звичайного пластика.

Верстат для заточування ланцюгів бензопил — відео