Трава вероніка лікарська — властивості, застосування, відео

трава вероніка лікарська
Унікальна трава вероніка лікарська відома любителям зелені як багаторічник повзучого характеру. У природі він росте в лісах на невеликих галявинах, вологих рівнинах біля річок, степових зонах і серед диких чагарників. Висота пагонів досягає приблизно 15 см, що не заважає їм повністю покривати землю щільним зеленим килимом. Цвітіння починається з приходом травневого тепла і триває до настання серпня. На кінчиках ніжних пагонів з’являються бутони блакитного або ніжно-бузкового кольору. В кінці сезону рослина прикрашають мініатюрні двогніздова плоди у вигляді коробочок. Там зберігається безліч насіння плосковипуклой форми, готових розлетітися в різні боки, щоб наповнити землю квітами.

У народі траву знають під різними іменами. Деякі з них особливо привертають увагу: голова змії, лісова Дубравка, трава вільних циган.

Трава вероніка лікарська: унікальний склад і основні характеристики

цвіте вероніка
З незапам’ятних часів люди намагалися знайти ефективний спосіб позбавлення від хвороб. Як виявилося, він перебував зовсім поруч. Нерідко зілля, приготовані з рослин, допомагали навіть безнадійно хворим пацієнтам. Протягом декількох століть народні цілителі застосовували траву веронику лікарську як засіб боротьби з різними недугами. Пізніше вчені відзначили цінні речовини, які містить рослина:

• різні ефірні масла;
  • органічні кислоти;
  • алкалоїди;
  • аскорбінова кислота;
  • каротин;
  • глікозид;
  • вітаміни;
  • аукубин;
  • дубильні речовини.

заготівля вероніки лікарської
Перелік корисних елементів трави вероніки лікарської вказує на її благотворний вплив на організм людини.

Заготовляти сировину бажано під час його активного росту. Для цього використовується лише наземна частина рослини — квіти і листя. Сировина не втрачає свої цінні елементи протягом 2-х років.

Спостереження за пацієнтами, які приймали відвари з вероніки лікарської, показали її високий цілющий потенціал. Вона робить благотворний вплив на організм в таких напрямках:

• зупиняє різного роду кровотечі;
  • виводить мокротиння з організму;
  • знімає запалення;
  • знімає больові відчуття;
  • прискорює загоєння ран;
  • стимулює виведення з організму рідини;
  • сприяє активній роботі жовчного міхура.

Активне застосування трави вероніки в народній медицині

суха вероніка
Коли людина втрачає сили, відчуває нездужання і біль, він розуміє — хвороба оголосила йому війну. Чи розумно в цей період сидіти, склавши руки? Тільки активну участь допоможе перемогти невидимого ворога, якщо користуватися ефективною зброєю. Найчастіше це можуть бути таблетки, уколи, крапельниці і різні настоянки з рослин. Лише мобілізуючи всі сили, реально перемогти хворобу.

Широке застосування в народній медицині трави вероніки допомагає вирішувати проблеми, щадним для організму способом. Основна вимога — правильно приготувати «ліки», призначити курс лікування і дози. Розглянемо популярні рецепти зілля з цього чудесного рослини.

можливі протипоказання

є протипоказання в застосуванні
Наївно думати, що існує чарівне зілля, яке не мало б побічних ефектів. Кожен організм має свої особливості, тому важливо прислухатися до нього і застосовувати індивідуальний підхід. Подібно до інших лікарських рослин, трава вероніка має протипоказання, які виявилися в процесі її використання:

• знижений артеріальний тиск;
  • високий рівень кислотності шлунка;
  • хвороби серця;
  • непереносимість компонентів, що містяться в рослині;
  • діти до 3-х років.

Розумний підхід до використання відварів або соку вероніки лікарської допоможе досягти успіху в боротьбі з невидимим ворогом. Головне слідувати рецептурою і дозуванні зілля, призначеного фахівцем.

Все про вероніки лікарської — відео