Створюємо невибагливий сад — ідеї ландшафтного дизайну, відео

гарний сад на присадибній ділянці
Думка про те, що красиво і модно буде виглядати тільки той сад, в який власник вклав багато сил і коштів, частково помилково. Дійсно, при великій кількості вільного часу, ви зможете зробити справжній шедевр зі свого заміського ділянки, наповнивши його квітами і безліччю фруктових та овочевих посадок. Однак, зайняті люди теж зможуть створити для себе гарний сад, при цьому, не витрачаючи багато часу на прополку, полив і стрижку газону. Ви зможете сміливо виїхати на пару тижнів, при цьому, після повернення в саду нічого не зміниться. У цій статті ми розповімо про основні моменти, які допоможуть вам справитися з цим завданням.

Читайте по темі: ідеї для саду своїми руками!

вимощені зони

сад на гравії
Ідея полягає в тому, щоб замостити ділянки каменем і посадити на них посухостійкі культури. Чим товщі буде шар гравію, тим менше бур’янів зможуть пробитися крізь нього.

простий в догляді сад
Щоб зовсім позбутися від шкідливих рослин, ви можете вистелити землю плівкою, а зверху насипати на неї грунт. Для посадки рослин в плівці робляться розрізи. В результаті, ви зовсім позбудетеся від бур’янів, виключивши прополку зі списку рутинних справ.клумба з дикого каменю

Рекомендуємо спробувати поєднання брукованого статі і піднятих грядок, оформлених цеглою. Посадити всередину можна карликові деревця або чагарники.

підняті грядки з цегли
Як варіант посухостійкість рослини спробуйте лаванду. Вона довго живе і досконалого невибаглива в догляді.міні-сад на ділянці

Планування і акцентування уваги

Майбутня планування відіграє найважливішу роль і для пишних садів, і для невеликих ділянок в спартанському стилі. Оформляючи внутрішній двір, передбачте установку стін (наприклад, з бамбука), щоб домогтися відчуття затишку і захищеності.плануємо і створюємо акценти

Якщо ж ви залишаєте простір в центрі саду, то необхідно ретельно оформити кордону по бічних сторонах. У ключових точках ви можете посадити вічнозелені рослини, які будуть передавати загальне враження. Навіть при невеликій кількості, грамотно розставлені дерева і декоративні кущі будуть створювати картину гармонійного дизайну при мінімумі витрачених зусиль.дерева і чагарники в горщиках

Ключовою точкою може стати фонтанчик. Він буде брати на себе велику кількість уваги, позбавляючи вас від необхідності садити багато рослин для прикраси прилеглої території. Це добре видно на прикладі вище.

прикрашаємо сад горщиками і вазами
Починайте використовувати різні ємності для оформлення саду, при цьому не саджаючи в них рослини. Всілякі керамічні вази і горщики самі по собі будуть відмінною прикрасою. Вигідно розставляти їх на затінених ділянках, де зростання квітів був би утруднений.

Мінімізуємо кількість сортів рослин

Кількість часу, що витрачається на догляд за садом, залежить не стільки від числа посадок, скільки від різноманітності їх сортів. Тому не поспішайте обмежуватися кількома кущами і 2 карликовими деревами. Ви можете посадити багато інших рослин, але використовувати мінімум сортів.використовуємо мінімум сортів рослин

Комбінуйте їх з кам’яними плитами, зонується простір і гравієм, які покривають їхню основну територію. Додатковий ефект додадуть дрібні деталі, на зразок візерункових хвиль, створених з червоного каменю і покладених на гравій.кам'яні клумби

Найчастіше від продуманого оформлення буде залежати 99% успіху. Наприклад, невеличкий куточок біля стіни будинку, засаджений теплолюбними рослинами в кам’яній клумбі, в поєднанні з дерев’яним настилом виглядає дуже стильно.мінімалізм в дизайні саду

Використовуємо посухостійкі рослини

посухостійкі рослини в саду
Ідея полягає в тому, що посухостійкі культури потрібно рідше поливати, тим самим заощаджуючи ваш час. Укладайте їх в кам’яні плити, виключаючи необхідність прополки бур’янів. При цьому, таке покриття буде також виконувати роль фону, контрастуючи з літніми квітами.

Якщо ви організуєте систему автоматичного поливу, то про цей вид рутини можна буде практично забути.

стиль дикої природи
Красиво буде виглядати ландшафт, виконаний в стилі дикої природи. Невід’ємною частиною декору тут будуть великі валуни і штучно зроблені перепади висот. Сантоліна, лаванда і злаки ідеально вписуються по гамі. У глядача має створюватися враження, ніби він дивиться на дикий сад, де всі елементи розташовані хаотично. Якщо ви домоглися такого ефекту, значить ландшафт ділянки був спланований правильно.

Створити невибагливий сад, який не потребує постійного догляду, під силу кожному. Ви зможете більше відпочивати серед живих рослин і менше піклуватися про їхній зміст. Продумайте дизайн, посадіть вічнозелені і посухостійкі рослини і не скупіться на великогабаритні деталі для оформлення відкритих і нудних ділянок. Тоді при мінімумі сил ваш сад буде виглядати ефектно і свіжо.

Ландшафтні хитрощі великого саду — відео