Сорти помідорів для теплиць — Уралу, Сибіру, ​​відео

Виробництво помідор в тепличних умовах дозволяє збирати плоди практично протягом усього року в різних регіонах Росії. Особливо це актуально в регіонах з коротким літнім періодом таких, як Урал і Сибір. Будівництво цих конструкцій і їх зміст пов’язано з високими витратами, тому необхідно застосовувати найкращі сорти помідорів для теплиць. Читайте так же статтю: коли садити розсаду помідорів?

Особливості тепличних сортів помідорів

хороший урожай помідорів

Щоб визначити, які помідори садити в теплиці, необхідно знати їх основні характеристики. Бажано підбирати тепличні помідори, сорти яких повинні мати такі властивості:

• Переносити змінюються температурні умови. Під укриттям скачки температур досить різкі. У денні години закрита теплиця сильно нагрівається, температура може підвищитися до критичної для рослин. Вночі без додаткового обігріву теплиця швидко охолоджується, температура опускається, створюючи стрес для томатів. Не кожен сорт може зав’язувати плоди в таких умовах.
  • Інтенсивне утворення врожаю. У літній період теплиця залишається відкритою цілодобово, так як температура зовнішнього середовища стає сприятливим для росту томатів. З потоком повітря в теплицю потрапляє суперечки хвороботворних грибів, які можуть вражати рослини. Урожай повинен бути сформований до початку прояву захворювань.
  • Швидка віддача раннього врожаю. Продукція, отримана на початку сезону, користується підвищеним попитом і має більш високу ціну. Ранньостиглі сорти дозволяють насолоджуватися смачними плодами томатів вже через 3 місяці після утворення сходів. Віддають перевагу раннім сортам помідорів для теплиць.
  • Хороша транспортабельність і товарні якості плодів. Вирощені помідори повинні володіти щільною шкіркою, що дозволяє перевозити їх на далекі відстані. У віддалених північних районах ціна на ранню продукцію значно вище, ніж на місці вирощування.
  • підвищена врожайність. Отриманий урожай від сорту передбачає повернення витрат, вкладених на його вирощування, і отримання додаткового доходу.
  • Несприйнятливість до багатьох інфекцій томатів. Якщо в сорті є гени стійкості до хвороб, то зараження не відбувається інфекцією. Віддають перевагу тим сортам, у яких є наявність декількох таких генів.

Найкращі сорти помідор для теплиць

Гібрид Прекрасна леді F1

Гібрид Прекрасна леді F1 вважається одним з кращих помідор для Сибіру в теплиці. Це вітчизняний сучасний сорт, створений фірмою «Іллівна». Поєднує в собі стійкість до стресів. Дружно дозріває ранній урожай. Збір перших томатів можливий через 95 діб після утворення сходів. Початкова кисть утворюється над 7-8 листом, і вони чергуються кожні 1-2 листи. Томат необхідно формувати одностеблові. Щільність розсаджування 3 помідори на кв. м. Кисть формує до 7 вирівняних плодів масою близько 120 г, м’якоть яких дуже смачна. В сорт включені гени, що дозволяють не дивуватися цілим рядом небезпечних захворювань: вірусні, гриби фузариум і кладоспориум. Урожай з одного куща може скласти понад 4,5 кілограм.

Гібрид F1 Кострома

Гібрид F1 Кострома, отриманий фірмою «Гавриш», часто використовується в рекомендаціях як кращий помідор для Уралу в теплиці через поєднання набору необхідних параметрів. Він має високу адаптивність до мінливих умов в теплицях. Перший урожай дозріває на 106-109 добу від освіти сходів. Утворює плоско плоди масою до 140 г. У сорт включені гени, що дозволяють рослині не інфікуватися великим числом хвороб, в тому числі викликані грибами роду фузариум і кладоспориум, ВТМ. Одна рослина може дати більше 4,5 кілограм плодів.

Нові сорти помідорів для теплиць

Гібрид Кохаві F1

Гібрид Кохаві F1 перевершує багато ранні сорти помідорів для теплиць. Має індетермінатний тип куща, володіє сверхскороспелостью, утворюючи дозрілі плоди на 85-90 добу від освіти сходів. Плоско плоди до 180 г мають рожевий колір і мають щільною шкіркою. Урожайність в продовженій культурі може становити 30 кілограм з кв. м. Сорт несприйнятливий вірусних інфекцій, що викликають бронзовість і жовте скручування листя, до суперечок грибів роду фузариум і кладоспориум, а також галловим нематодам.

Гібрид F1 Берсоль

Гібрид F1 Берсоль відноситься до групи низькорослі помідори для теплиць. Володіє детермінантний рослиною з густою закладкою суцвіть. Швидко наливає плоди, через 90 днів від освіти сходів починають дозрівати плоди розміром близько 100-150 г. Виділяється несприйнятністю до багатьох поширеним тепличним захворювань, утворення зав’язі в несприятливих умовах вирощування. Плоди мають щільну структуру і стійкі до механічних впливів, тому можуть транспортуватися на далекі відстані без втрати якості. Врожайність досягає понад 7,5 кілограм з одного м кв.

Гібрид F1 Леля

Гібрид F1 Леля — новий сорт помідорів для теплиць, створений агрофірмою «Іллівна». Відрізняється скоростиглістю (томати дозрівають до 100 дня від освіти сходів) і дружно формується основний урожай. Характеризується згущеної закладкою плодоносних кистей. Початкові 3 плодові кисті закладаються кожні один-два аркуші, а решта кисті — проти листа. Висаджуючи 3 томата на кв. м, їх формують одностеблові. Вони можуть вирощуватися без пасинкування. Простого типу розгалуження кисті закладають до 9 червоних томатів округлої форми з масою понад 100 грам. У м’якоті є гармонійно поєднується кисло-солодкий смак. В гібрид включені гени, що дозволяють не хворіти томатам вірусними інфекціями, які не дивуватися грибами роду кладоспориум і фузариум, шкідником нематодою. На одному томаті дозріває понад 4,5 кілограм плодів.

Сорти помідор для теплиць — відео

Технологія вирощування помідорів в теплицях — відео

Загальні принципи вирощування помідор в теплиці — відео