Секатори садові — як вибрати інструмент для обрізки садових дерев, який секатор краще, відео

Різні моделі садових секаторів
Привести в порядок рослинність на дачі, добре обробити чагарники і дерева не можна без якісного інструменту, а саме без секатора. Але як правильно вибрати садові секатори? Це питання стоїть розібрати докладно.

Кращі секатори імпортують з Італії, Німеччини та Японії. На жаль, сучасне вітчизняне і китайське виробництво даних інструментів не назвеш провідним.

Професійний сектор

пневматичний секатор
Справжні професійні секатори класифікують на три види:

• електричні;
  • пневматичні;
  • механічні.

Інструмент на електричному і пневматичному приводі для дачі точно не підходить, це моделі саме для професії садівника. Механічні ж секатори мають кілька типів і характеристик. Це не примха, адже для певного виду роботи по саду потрібен відповідний інструмент.

Який секатор краще вибрати

Прості секатори ще називають:

1. Садовими ножицями. Це садовий секатор для обрізки високих дерев і чагарників. Інструмент по типу швейних ножиць з двома лезами або пластинами. В роботі інструмент зручний, але на краях гілок залишаються вм’ятини, що не завжди доречно. Максимальна товщина стебла для обробки до 2 сантиметрів.
    Садові ножиці

1. Обвідними ножицями. Моделі обвідних ножиць або секатором оснащуються тільки одним лезом, друга частина — це упор, зміщений до осі зрізу. За рахунок такої конструкції можлива деформація тільки обрізка рослини. Модернізовані обвідні секатори можуть зрізати як суху, так і живу частину рослини завдяки храповими механізму. Працювати з обвідними секатором легше, ніж з садовими.
    обвідні ножиці

1. Інструментом з наполегливої ​​системою ріжучих поверхонь. Конструкція схожа на обвідний секатор. Також одне лезо і упор, але в цьому пристрої ріже частина впирається в пластиковий або залізний стопор. Запекла система (стопор) має ребристу поверхню або поглиблення.
    Інструмент із впертою системою ріжучих поверхонь

Поради щодо вибору секатора

Вибираємо секатор за якістю зрізу
У кожного садівника свої вимоги до інструментів, але є одне спільне — зручність експлуатації. Виходячи з цього, своїм досвідом вибору інструменту діляться досвідчені садівники:

1. Насамперед, взявши інструмент в руки, перевіряється гострота ножів або ріжучої поверхні. Якщо секатор НЕ точила, то обрізати точно не буде, а лише м’яти гілку. Неякісна заточка інструменту призведе до захворювань у дерев і чагарників.
  2. Уточнити марку стали інструменту. В ідеалі — це загартована сталь, аналогічна кованому ножа. Лезо обов’язково з потрібним рівнем жорсткості, вологостійке. Ще набирають популярність зразки з тефлоновим покриттям. До нього не липне смола, бруд. Ще тефлон знижує тертя. Також важлива товщина металевої поверхні. Гарне лезо від 3 міліметрів і більше.
  3. Ручка секатора. А конкретно матеріал її виготовлення. Ручки бувають дерев’яні, поліпропіленові, скловолоконні, сталеві і алюмінієві.
  4. Загальна вага інструменту і ергономіка. Меншу вагу полегшить навантаження. Від індивідуального зручності також залежить продуктивність. Орієнтуватися на ціну садового секатора в цьому випадку не варто, адже долоні у кожної людини мають індивідуальний розмір.

Виробники намагаються створити більше комфорту в роботі і допрацьовують інструмент, наприклад, до поворотної ручки.

Оцінюючи зручність інструменту, вибирайте модель з стрічкової поворотною пружиною. Звичайно, метал для пружини повинен бути висококласним.

Як вибрати секатор новачкові

Зручний і практичний секатор
Початківцю садівникові краще придбати секатор із закритою ручкою або з накладкою з вуглепластика. Менш досвідчений садівник збереже руки від мозолів, порізів. Пластикові рукоятки не годяться для тривалої обробки рослин, це бюджетний інструмент.

Огляд секаторів від різних виробників

Для порівняння виробників і моделей інструментів часто використовують практичні тести на однакових по діаметру гілках.

Для правильної оцінки вибрали зразки наступних компаній, і підвели підсумок:

1. Секатор від RACO. Вийшов на перше місце завдяки легкій роботі пристрою, якісному резу. На тестованих гілках виявилося найменше ушкоджень. Мінімальне навантаження на суглоби руки.
    Секатор RACO LUX
  2. Секатор Gardena Comfort. Найкомфортніше інструмент, також якісно обробляє гілки, але на тестованої моделі був відсутній фіксатор, а без цього елемента не та швидкість роботи.
    Секатор Gardena Comfort
  3. Компактний секатор Fiskars. Із тестованих зразків найлегший інструмент. Завдяки цій характеристиці, працювати секатором приємно довгий час. Якість зрізання поступається RACO, але не суттєво для загального користування.
    Cекатор Fiskars
  4. Секатор Центроинструмент. Зручний і надійний секатор, сміливо прорізають гілки з діаметром понад 2 см. Недолік лише в конструкції, але це не позначається на загальній роботі.
    секатор Центроинструмент
  5. Модель секатора Brigadier. Зручний і легкий інструмент, але якість різу товстих гілок не на вищому рівні, вимагає зусиль двох рук.
    секатор Brigadier
  6. Lux. Секатори даної фірми — класичний товар широкого споживання. Для гілок більше 1 см в діаметрі також вимагають зусилля двох рук.
    секатор Lux
  7. Секатор Grinda. Непогано обробляє прості гілочки, але іноді «жує» матеріал.
    секатор Grinda
  8. Інструмент часів СРСР. Очевидний недопрацьований інструмент, підходить лише для кількох хвилин роботи, далі істотне навантаження на кисть.

Ціна на садовий секатор з даного списку від 110 до 1300 рублів. Перше місце з тестування займає модель вартістю всього в 380 рублів. Хочеться відзначити, що орієнтуватися при покупці строго на ціну не правильно, тестові дані це підтверджують.

Вибираємо якісний і зручний секатор — відео