Сандалове дерево — чим пахне, властивості, ефірну олію, відео

сандалове дерево
Сандалове дерево (птерокарпус) — вічнозелена рослина, яка відноситься до сімейства бобових. У народі його ще називають sandal або жовте сандалового дерева. Батьківщиною рослини є землі Індії, Австралії, Африки і численні острови Тихого океану. Володіє сандал рядом корисних властивостей. Він багатий на ефірні масла, які застосовуються як в медицині, так і в косметології.

Унікальні здібності рослини

цвіте сандалове дерево
Сандалове дерево володіє антибактеріальними, заспокійливими властивостями. Рослина багата на таніни, санталового кислоту, птерокарпіни. Також в складі деревини є фарбувальні компоненти.

Властивості сандалового дерева:

• забезпечує міцний і здоровий сон;
  • пригнічує агресію;
  • викликає співчуття;
  • призводить до ясного мислення;
  • зупиняє кровотечу;
  • прискорює загоєння ран.

Разом з лавандою і бергамотом засіб благотворно впливає на центральну нервову систему.

сандалове масло
Суміші на основі даних компонентів знімають стрес і покращують загальне самопочуття людини. Аромат сандалового дерева відноситься до групи збудливих засобів. Запах цієї рослини стимулює роботу сьомий чакри.

Для добування сандалового масла використовуються дерева темного відтінку. У них міститься більше корисних мікроелементів.

Суміш на основі даної рослини застосовують для лікування:

• сечостатевої системи;
  • гіпертонії;
  • корости;
  • артриту;
  • бронхіту;
  • кашлю.

Часте вдихання аромату сандалу здатне підвищити вироблення шлункового соку і допомогти позбутися від нудоти і колік.

Особливість ефірного сандалового масла

кора сандалу
Ця рослина було популярним ще 4 тис. Років тому. Завдяки унікальним властивостям, його використовували для бальзамування. Ефірна олія сандалового дерева видобувається з стружки коренів або стовбура.

Сандалове дерево в народній медицині

сандалове масло в народній медицині
Масло рослини використовується для різного типу шкіри. Воно застосовується при виготовленні ванн, мазей і аромаламп.

Ефірні масла птерокарпус не рекомендують застосовувати тим людям, які мають проблеми з нирками.

Крем для обличчя

крем для обличчя
Даний засіб сприяє відновленню тканин навколо очей, а також підтягує і зволожує шкірні покриви обличчя.

Для приготування такого крему знадобиться взяти:

• 10 мл нейтрального крему;
  • 2-3 краплі сандалового масла;
  • 1-2 краплі рожевого дерева;
  • 2 краплі ромашки.

Для відновлення в’ялої шкіри рекомендується додати одну краплю соку м’яти. Всі компоненти ретельно перемішати. Витримувати засіб протягом трьох діб. Застосовувати, як звичайний крем.

Ванночки для обличчя

парова ванночка для обличчя
Один з найефективніших методів омолодження. Використовувати парові ванночки можна для сухої, в’ялої і стомленої шкіри.

Щоб приготувати цей засіб, потрібно з’єднати 0,5 літра чистої води, 2 краплі сандалового масла, одну краплю м’яти, дві краплі ромашки, одну краплю апельсинового соку. Робити парові ванночки слід щодня перед сном. За кілька хвилин до проведення процедури, необхідно очистити шкіру від макіяжу за допомогою тоніка.

аромалампи

На 15 квадратних метрів кімнати потрібно з’єднати дві краплі троянди, одну краплю ладану і дві краплі сандалу. Така суміш допоможе заспокоїти як дорослих, так і дітей від перезбудження.

Для розслаблення і спокійного сну до даної суміші рекомендується додати дві краплі неролі. Тримати таку аромалампу рекомендується в недоступному для дітей місці.

Засіб для відновлення структури волосся

шампунь з сандаловим маслом
Екстракт сандалового дерева здатний благотворно впливати на цибулини волосся. Щоб волосся перестали сіктися і придбали природний блиск, потрібно у флакон з шампунем додати кілька крапель олії. Оптимальними пропорціями є 4 краплі на 100 грам миючого засобу. Шампунь ретельно змішати. Використовувати раз в два-три дня. Також масло можна додавати до бальзаму для волосся.

Правильне застосування ефіру сандалового дерева допомагає в короткі терміни впоратися з прищами, екземою і навіть на псоріаз. Але незважаючи на всі корисні властивості, перед тим як почати лікування, слід проконсультуватися з лікарем.

Вервиці з сандалового дерева — відео