Садимо гладіолуси правильно, терміни посадки, вибір бульб, відео

У минулому році сусідка дала мені кілька маленьких цибулин гладіолусів. Вже я за ними доглядала — і поливала, і удобрювати, але квітів так і не побачила. Довелося викопати бульби з надією, що вони мене порадують на наступний рік. Підкажіть, як посадити гладіолуси навесні, щоб вони зацвіли?

гладіолуси
На перший погляд гладіолуси не викликають особливого інтересу, але коли розпускаються величезні квіти, густо покривають цветонос, стає зрозуміло, чому ці рослини заслужили любов квітникарів. Повз таку красу просто неможливо пройти, не озирнувшись, адже забарвлення квіточок може бути найрізноманітнішою — від звичної жовтої або червоної, до рідкісної зеленої або синьої.

Щоб гладіолуси зацвіли вже в рік посадки, необхідно знати, як їх правильно посадити навесні. Крім того, важливим є і вибір посадкового матеріалу, оскільки часто відсутність літнього цвітіння є результатом придбання «неправильних» цибулин.

Як вибрати цибулини для посадки?

цибулини

У гладіолуса бульба влаштований таким чином, що стебло утворюється з верхньої центральної нирки, а з нижньої ростуть дітки. При купівлі посадкового матеріалу необхідно звернути увагу на розмір цибулини. Занадто великі екземпляри, у яких велике донці і плоска форма, краще обійти стороною. Так виглядають старі гладіолуси, віджилі 3-4 сезону. Після цього вони практично не цвітуть, і навіть якщо правильно посадити навесні, квітконоса не буде.

Якщо потрібно, щоб гладіолус зацвів вже влітку, не варто купувати і дрібні цибулинки-дітки. Для розмноження це самий що ні є підходящий варіант, ось тільки цвітіння у них настане в наступному сезоні.

Найбільш підходящі цибулини для посадки ті, які один раз вже цвіли. Вони трохи витягнутої форми, з добре розвиненими нижніми сплячими бруньками.

Підготовка цибулин до посадки

Висаджувати гладіолуси можна в травні, коли земля достатньо прогріється. У квітні цибулини необхідно попередньо підготувати до посадки:

1. Очистити від сухих лусочок.
  2. Вирізати пошкоджені місця (якщо вони мають маленьку площу ураження), ранки засипати деревним вугіллям або змастити зеленкою.
  3. Викласти на підвіконня, щоб прокинулися нирки.

Щоб прискорити зростання корінців, за тиждень до висадки цибулинки можна викласти в коробку і присипати вологою тирсою.

Безпосередньо в день посадки витримати гладіолуси кілька годин в слабкому розчині марганцівки. Це підвищить опірність захворюванням.

Як правильно посадити гладіолуси?

посадка гладіолусів

Горді красені люблять грунт з низькою кислотністю, хороше освітлення і регулярний полив. Це необхідно враховувати при виборі місця для посадки. Крім того, необхідно уникати ділянок, на яких застоюється вода, і гуляють протяги. У грунті, який ніколи не просихає, цибулини швидко загинє, а пориви вітру просто зламають високі квітконоси.

Клумбу під гладіолуси слід підготувати ще з осені: внести перегній, суперфосфат, сірчанокислий калій і перекопати. Навесні розпушити грунт ще раз і зробити лунки, залишаючи між ними відстань не менше 30 см.

Якщо восени грунт не удобрювати, покласти трохи мінерального добрива можна прямо в лунки, додавши також пісок. Закладати цибулини слід не дуже глибоко, оптимальна глибина лунки повинна становити три висоти самої цибулини.

Садимо гладіолуси правильно — відео