Ручний насос для води зі свердловини глибиною в 20 метрів, як зробити насос своїми руками, відео

ручний насос для забору води
Забезпечити водою сільське обійстя за відсутності електрики може ручний насос для води зі свердловини. Найчастіше в глибинці виникають проблеми з енергопостачанням. На цей випадок абіссінський колодязь і ручний насос стануть єдиною можливістю напоїти худобу і рослини. Безшумний апарат виручить, якщо водоносний шар розташований не глибше 30 метрів.

Читайте також про глибинні насоси для свердловин на дачі!

Різновиди ручних водяних насосів

ручний насос промислового виготовлення
Якою б не була конструкція ручного насоса для води зі свердловини, він буде працювати, якщо вивірена гідравлічна система регулювання і перепуску. Системи застосовуваних клапанів сприяють створенню напору із застосуванням м’язової сили людини.

Всі ручні апарати для перекачування поділяють по влаштуванню:

• поршневі;
  • штангові;
  • мембранні;
  • крильчасті.

З них тільки штангові ручні насоси годяться для свердловини глибиною 20 м.

Поршневі насоси застосовують для підйому води з глибини не більше 10 м. Наземна частина може бути виконана просто і з шедеврами. Але представляє вона собою трубну колону і важіль.один з видів ручних насосів

Робоча частина являє поршень, що рухається в гільзі. Їх пов’язані частини прітерти. Рух рукоятки на поршень передається через шток. На всмоктуючому трубопроводі обов’язково повинен бути зворотний клапан, так як система працює під затокою. У торцевій частині поршня є клапани, що відкриваються для перепуску води під тиском.

Визначальні фази роботи поршневий групи:

1. Система під затокою, камери заповнені, зворотний клапан не дає опуститися стовпа води.
  2. Натискається важіль вниз, поршень переміщається вгору і витісняє воду над собою в жолоб. Під поршнем в розріджену зоні з’являється вода знизу.
  3. При русі поршня вниз, зворотний клапан закривається, а отвори на поршні відкриваються, пропускаючи воду вгору. Цикл закінчений.

Поршневий насос своїми руками

саморобний ручний насос
При виготовленні ручного насоса для свердловини своїми руками необхідно точно виконувати послідовність операцій. Важливо мати достатній шар води в приймальні камері на рівні вище 10 м від поверхні. Використовується камера з поршнем, обладнана:

• впускним і випускним патрубками з клапанами;
  • кривошипом, передає зусилля на поршень;
  • зворотним клапаном на лінії всаса;
  • шлангом для підйому води.

Робочу камеру можна виготовити з труби на токарному верстаті, використовувати корпус гідроциліндра йди дизельну камеру, внутрішній діаметр повинен бути більше 80 мм, довжина болванки 600-800 мм. Головна умова, внутрішня поверхня повинна бути гладкою, обробленої. Труба може бути прямокутної, але поршень повторює внутрішню форму.

Дачний насос може бути в пластиковому корпусі, але для постійного проживання придатні тільки металеві різновиди колонок.

поршень насоса
Щоб вийшла герметична камера, необхідно закрити торці циліндра пробками з металу, пластику, дерева. Верхня частина кришки просверливается під шток. У нижній — встановлюють клапан, обережно кріплять на місце. Збоку приварюють вивідний патрубок.

Виготовлений поршень повинен мати гумові ущільнення і рухатися всередині корпусу без зусиль. Матеріал може бути будь-яким, навіть дерев’яна чурочкой. З’єднується поршень зі штоком різьбленням і стопором.

Зворотний клапан визначає працездатність майбутнього насоса. Від щільності посадки в гнізді залежить, чи буде вода триматися в шлангу. Виконують мембранний або кульовий клапан. Цю деталь краще купити.

Краще встановити зібрану конструкцію в приямок, вивівши управління і шток назовні. Щоб важіль самостійно повертався у вихідне положення потрібно встановити пружину.

Можна виготовити помповий або штанговий насос. Акуратність і використання робочих креслень дозволять створити ефективний механізм.

Саморобний ручний насос для води — відео