Розмноження дендробіума дітками, живцями, діленням куща, відео

Підкажіть, як розмножується орхідея дендробиум? Мені подарували дуже гарний сорт з малиновими суцвіттями, так сестра вже другий рік просить відсадити їй «шматочок». Раніше мій кущик був молоденький і не дуже великий, але зараз вже підріс, і я зважилася його потривожити, тільки не знаю, як зробити правильно, щоб і моє рослина не пошкодити, і нове прижилося вдало.

розмноження дендробіума
Орхідея дендробиум нобілі, як звучить повна назва квітки, — одна з найкрасивіших представниць цих епіфітних рослин. Вона відрізняється від фаленопсиса своїм зовнішнім виглядом, оскільки володіє не звичними всім широким листям, зростаючими з розетки, а утворює потужні стебла, на яких знаходяться подовжені листочки. Самі стебла мають потовщення під назвою псевдобульби, з них і з’являються нові «відростки» або ж численні суцвіття.

розмноження діткамирозмноження дітками

Після закінчення цвітіння на Бульба, що не зав’язали бутонів, при належному догляді починають формуватися дітки — вони схожі на бічні гілочки, але з власними корінцями. Щоб вкорінення пройшло вдало, треба дати їм час трохи підростити коріння, і тільки потім відокремлювати.

Знімати дитинку з материнського стебла краще руками, обережно прокручуючи її. Якщо ж не виходить відірвати, тоді її можна зрізати ножем.

Всі живі зрізи необхідно підсушити і засипати вугіллям. Укоренити діток в горщиках з корою дрібної фракції. При появі паростків пересадити в субстрат.

Як отримати живці?розмноження живцями

З непривабливих стебел дендробіума можна отримати нові орхідеї, зрізавши у самого грунту і розділивши на фрагменти довжиною близько 15 см. При цьому кожен сегмент повинен мати як мінімум 3 вузлика. Листя треба видалити, просушити живці і обробити зрізи, як зазвичай.

Коли можна ділити орхідею?розмноження діленням куща

Розмноження дендробіума діленням куща можна поєднати з черговою пересадкою квітки, щоб зайвий раз не турбувати його. Для цього орхідею акуратно вийняти з горщика і звільнити від старого субстрату. Гострим ножем розрізати кущ на кілька частин таким чином, щоб кожна деленка мала кілька псевдобульб і живі стебла.

Ділити можна тільки дорослі кущі дендробіума у ​​віці 4 років, при цьому вони повинні мати як мінімум 6 псевдобульб.

Дати Деленки підсохнути і присипати зрізи вугіллям. Укоренити рослини на перших порах в сфагнумі, а потім пересадити в субстрат для орхідей.

Відео про розмноження орхідеї дендробиум нобілі