Робимо стаканчики для розсади своїми руками, відео

Наступної весни планую виростити досить багато розсади. Знайома розповідала, що можна заощадити на стаканчиках. Підкажіть, як зробити стаканчики для розсади своїми руками?

Всім городникам відомо, що дачний сезон вимагає фінансових вкладень. Тут і насіння купити треба, і розсаду. Припустимо, розсаду можна виростити і самому. Але, знову ж таки, постає питання — у чому вирощувати? Купувати спеціальні стаканчики для розсади теж накладно, особливо коли планується вирощування в великих масштабах. Так ось, на цьому етапі можна істотно заощадити — зробити стаканчики для розсади своїми руками. І матеріал купувати не треба — вдома завжди знайдуться старі газети, банки, пляшки, упаковки, плівка. Та й взимку буде, чим себе зайняти.

Матеріал для стаканчиків під розсаду

tetrapaki

В якості вихідної сировини можуть бути як вже готові ємності, так і підручні засоби, а саме:

1. Картонні коробочки з-під соків або молока, як маленькі (для одного саджанця), так і великі (розрізають уздовж і висаджують розсаду групами).
  2. Великі пластикові стакани від молочної продукції (в маленьких стаканчиках від йогурту для саджанця місця буде недостатньо).
  3. Одноразовий посуд (склянки).
  4. Використані пляшки з-під води або бутлі (з ними поводяться так само, як і з картонними коробками).
  5. Банки з жерсті, в яких була консервація або пиво.
  6. Коробки з картону (наприклад, взуттєві) служать як для вирощування, так і в якості піддону.
  7. Циліндр з рулону туалетного паперу (можна залишити круглим або для зручності зробити квадратним).
  8. Стаканчики з паперу (газетний або туалетного).
  9. Стаканчики з плівки.

Паперові стаканчики для розсади

Для того щоб зробити паперові стаканчики, знадобиться безпосередньо папір (газети, журнали) та заготівля (основа) склянки. Як заготовки використовують:

• обрізану пластикову пляшку з петелькою на денці (для того, щоб зручніше було витягнути заготовку зі зробленого склянки);
  • обрізану зверху консервну банку.

целофанові стаканчики

stakan-iz-plenki

Виготовляються такі стаканчики за тією ж технологією, що і паперові, зате при дбайливому використанні послужать не один раз. Для цього смужки з плівки скрутити в циліндр і закріпити дно і стінки степлером.

Можна зробити ще простіше і придбати оптом целофанові кульочки для фасування. Їх відразу наповнити землею і виставити в коробку для стійкості. Такі пакети знизу попередньо проколюють, щоб не застоювалася волога.

Детальніше про те, як зробити стаканчики для розсади своїми руками, дивіться відео: