Ранні крокуси — правила посадки на грядки, сорти, відео

ранні крокуси
Немає чарівних видовища, ніж яскраві плями перших квітів на галявинах серед талого снігу. Одними з перших розквітають ранні крокуси. Ледве наростивши пару сантиметрів ніжних пір’їнок-листочків, вони випускають велику квітку. На тлі мініатюрного кущика грамофони крокусів виглядають просто шикарно. Білі, блакитні, рожеві, бузкові і навіть жовті — їм немає конкурентів в перші весняні деньки. Адже інші квіти в цей час ще не прокинулися і тільки готуються здатися над землею. Висадивши кілька різних видів, ви створите неповторний квітковий килим серед торішнього листя і першої молодої травички.

Ранні крокуси — кращі сорти

Весеннецветущие крокуси прийнято розділяти на дві групи в залежності від термінів цвітіння. Разом з пролісками найпершими, в березні-квітні, розкривають свої бутони раннецветущие сорти. Пізніми прийнято вважати крокуси, квітучі в квітні-травні.

Коли садити весняно-квітучі крокуси

Щоб цибулини встигли сформувати квіткову стрілку, садити їх краще під зиму. В кінці серпня — початку вересня перекопайте грядку і висадіть цибулинки.

Сильно заглиблювати цибулин не варто — досить і 2-3 см. Також позначте місце посадки, щоб під час осіннього перекопування випадково викопати крокуси.

У догляді крокуси абсолютно невибагливі. Вам не потрібно викопувати їх на зиму, як тюльпани. Після закінчення цвітіння надземна частина відмирає, а цибулинки залишаються в землі до наступної весни. Там вони непогано розмножуються, утворюючи діток. У підсумку через пару років ви отримаєте густу куртинки. На одному місці крокуси ростуть 5-6 років. Потім вам знадобитися розсадити їх, тому як цибулинок буде занадто багато і їм стане тісно.

Таким чином, щоб отримати дійсно ранні крокуси, звертайте увагу на інформацію на упаковці з цибулинами.

Ранньоквітучі крокуси — відео