Превікур Енерджі — інструкція із застосування

У період активного росту городні культури найбільше потребують особливого захисту та підживлення. Таке комплексне дію надає фунгіцид Превікур Енерджі, інструкція із застосування якого вказує, що речовина має не тільки захисними властивостями, але і ростостимулюючі.

Превікур Енерджі: опис препарату

Препарат Превікур Енерджі — засіб для лікування і профілактики захворювань у садових рослин від компанії Bayer Crop Science. Відноситься до отрутохімікатів, однак серед професійних садівників вважається агрохімічними засобом нового покоління.

Склад і форма випуску

Превікур Енерджі ВК надходить у продаж як водорозчинний концентрат. Засіб являє собою фунгіцид, який захищає рослини від хвороботворних грибів і стимулює ріст рослин.

Превікур Енерджі — засіб від грибкових захворювань рослин

Превікур Енерджі (20 мл) містить 2 діючі речовини: пропамокарб гідрохлорид і фосетіл алюмінію. Відноситься до 3-го класу небезпеки. Це означає, що при правильному застосуванні засіб безпечно для людини і тварин, проте випадкове потрапляння в організм може викликати симптоми отруєння.

Сфера застосування і механізм дії

Пропамокарб гідрохлорид — речовина, що має фунгістатичну дію. Потрапляючи в хвороботворні грибки, цей компонент зупиняє проростання їх пір в садові рослини і знищує тіла мікроорганізмів. Використовується для лікування кореневих і прикореневих гнилей, що вражають томати та огірки відкритого грунту. Застосовується для боротьби з фітофторозом, пероноспорозом, слизових бактеріозом і чорною ніжкою.

Фосетил алюмінію — другий діючий компонент препарату. Протигрибковудію схоже з пропамокарб: речовина проникає в тканини рослини, поширюється і не дозволяє спорах заразити рослину.

У чому полягають інші властивості цієї речовини:

• стимулює природні захисні функції рослини;
  • створює бар’єр, що оберігає рослину від патогенних мікроорганізмів;
  • підвищує імунітет до збудників захворювань.

Засіб діє протягом 2-х тижнів.

Препарат застосовується для боротьби з фітофторою

Переваги і недоліки

До плюсів препарату Превікур Енерджі відносяться:

• проникнення безпосередньо всередину рослини, завдяки чому його неможливо змити дощем;
  • захищає необроблені пагони (цей ефект можливий завдяки системності препарату);
  • надає комплексну дію: захисне, лікувальний і профілактичний;
  • не викликає фітотоксичності і резистентності.

Засіб добре розчиняється в воді, але зовсім не поєднується з органічними розчинниками. Під дією сильних окислювачів повністю руйнується.

До інших недоліків відносяться неефективність на пізніх стадіях захворювання і необхідність точно дотримуватися пропорції. В іншому випадку з’являється ризик опіку у рослин.

Особливості приготування розчину

Головне правило роботи з фунгіцидом — використовувати тільки свіжорозведене розчин. Так як він впливає на виникнення корозії, то застосування металевої ємності небажано. Найкраще підходить пластикова тара.

Перед тим як зробити робочу суміш, потрібно:

• правильно розрахувати витрати на одиницю площі;
  • надіти одяг для захисту, зокрема рукавички;
  • 0,5 мл препарату розвести в 100 г води, тільки потім додати решту води.

Для захисту рослин слід використовувати тільки свіжорозведене розчин

Важливо! Невикористаний розчин зберігати не можна. Тару і всі інструменти потрібно ретельно вимити мильно-содовим розчином.

Фунгіцид Превікур Енерджі: інструкція із застосування, норми витрат і правила обробки

Для кожного виду рослини є певна схема обробки і витрати препарату.

Підбираючи аналоги, враховуйте ваші цілі. Перед покупкою уважно вивчайте склад і інструкцію по застосуванню. Це допоможе вам уникнути неприємних наслідків в процесі роботи з препаратом.

Відгуки

Ірина, Смоленськ

Неодноразово чула про цей засіб від інших садівників і ось вирішила спробувати сама. Результатом досить: помідори і огірки не хворіють, добре ростуть і дають рясний урожай. Застосовувати ці ліки зручно і нескладно: до упаковки Превікур Енерджі інструкція із застосування додається завжди, всі етапи розписані детально і зрозуміло. Якщо ви будете дотримуватися всі пункти, проблем виникнути не повинно.

Олег, Рязань

Перепробував багато різних фунгіцидів: якісь з них працюють, інші — ні. Чув багато відгуків щодо застосування Превікур Енерджі від фітофтори: практично всі, хто використовував його, хвалять цей препарат. Вирішив теж спробувати. Використовувати його нескладно: розвести у воді, залити в каністру і готово. Овочі дійсно стали рости краще і швидше, перестали хворіти. Є тільки один недолік: засіб дороге і дозволити його собі зможе не кожен садівник.

Степан Горяев