Посадка і догляд за пізньоцвіт у відкритому грунті, полив, відео

посадка і догляд за пізньоцвіт
Всі види цього роду є отруйними рослинами, особливо листя і насіння. Тому посадка і догляд за пізньоцвіт повинні здійснюватися в рукавичках. Багато сорти та гібриди розводять в садах і на присадибних ділянках як декоративні рослини. Вони невибагливі, краще цвітуть на сонячних місцях, але можуть виносити і легку півтінь. Досить морозостійкі, але в суворому кліматі взимку вимагають невеликого укриття листям.

Пізньоцвіт — посадка і догляд

посадка пізньоцвіту
Щоб восени милуватися красивими ніжними квітками, висадити їх слід в серпні. Рослини краще формувати групами, щоб вийшло яскраве рожево-бузкове пляма. На тлі пожухлой листя, коли вже все отцвело, ці розпустилися цибулинні виглядають дуже ефектно.

пізньоцвіт вздовж паркану
Посадку пізньоцвіту краще здійснювати поблизу чагарників — природного варіанту снігозатримання. Квітка віддає перевагу вологому родючу і пухкий грунт, з додаванням компосту або перегною. Цибулини висаджують на 10-14 см глибини, в залежності від їх розміру. Відстань між ними таке ж, але при наявності великої кількості посадкового матеріалу, можна розміщувати їх і щільніше. Тоді вже в перший рік квітуча галявина буде виглядати чарівно.

Відмінною особливістю рослини є цвітіння його пізньої осені в безлистому стані.

Якщо посадку і догляд за пізньоцвіт не вдалося здійснити в серпні, можна це зробити і пізніше — все одно він встигне порадувати своїм цвітінням цієї ж восени. Оскільки рослина невибаглива, його можна висаджувати в землю, просто знявши грунт і присипавши цибулини родючим грунтом. Красиво будуть виглядати свіжі квіти на газоні.
посадка пізньоцвіту в кошики

особливості догляду

догляд за пізньоцвіт

Посадку і догляд пізньоцвіту краще виконувати в такий спосіб:

1. Після пожовтіння листя у рослини (середина літа) настає період спокою.
  2. Відокремлюють діток і весь посадковий матеріал просушують. Хворі і підгнилі цибулини вибраковують.
  3. У серпні виробляють посадку на постійне місце зростання. Причому діток розміщують окремо.

розмноження пізньоцвіту
Осіння посадка і вирощування колхикума (пізньоцвіту) здійснюється як із застосуванням добрив (40 г нітрофоски на 1 кв. М.), Так і без них.

У Древній Греції вважалося, що ця квітка утворився з крапель крові Прометея. Давні русичі називали його зимником, осенніком і собачим цибулею. Англійці ж іменували — голою леді.

Комплекс заходів по догляду за рослинами зведений до мінімуму, але основні процедури все ж слід виконувати:

1. Полив проводять під час цвітіння через день за умови спекотної і сухої погоди. Надлишки вологи рослина не переносить.
  2. Добриво застосовують в якості підгодівлі навесні, але цей прийом необов’язковий.
  3. Прополка продовжує час цвітіння, як і своєчасне видалення відцвілих бутонів і насіннєвих коробочок навесні.
  4. Підготовка до зими полягає в укритті посадок нетканим матеріалом або перегноєм шаром 10-14 см.

Хвороби і шкідники

пізньоцвіт можуть вражати слимаки
В умовах підвищеної вологості молоде листя вражає сіра гниль. В цьому випадку слід скоротити поливи і обробити рослини фунгіцидами ( «Топаз», «Чемпіон» та ін.). При масовому ураженні хворі елементи видаляють і спалюють.

Для соковитих листя велику загрозу представляють слимаки і равлики. Їх збирають вручну, а рослини і грунт навколо посипають деревною золою.

Види і сорти

Не всі види цвітуть восени, існують і сорти, і гібриди, квітучі навесні:

1. Жовтий. Один-три квітки жовтого кольору до 3 см в діаметрі т висотою до 14 см розпускаються разом з листям в квітні-травні. Листя шириною 9-14 мм, довжиною 15-20 см.
    пізньоцвіт жовтий
  2. Угорський сорт Велебіт Стар. Цвіте відразу після танення снігу білими квітками з бордовими пильовиками. Краї листової пластинки злегка опушені.
    пізньоцвіт угорський сорт Велебіт Стар
  3. Анкарский. Поширений в Криму і кількох районах Молдови. Цвітіння може відбуватися в період — з січня по квітень. Їх однієї цибулини може утворитися до 7 квітконосів. Квіти мають по 3 пелюстки, тому рослину називають ще трилистої.
    пізньоцвіт Анкарський
  4. Регеля. Витримує холоду до -22 градусів, цвіте відразу після сходу снігу. Листя ланцетної форми, тупокінцеві, довжиною від 2 см на початку вегетації до 7-9 см до кінця. Квітки воронкоподібні до 4 шт. на одній цибулині. Пильовики жовті, квітки білі з бордовою смужкою зовні.
    пізньоцвіт сорти Регеля
  5. Водолюбних. Зацвітає рожевими, біло-рожевими, ліловими або пурпуровими відтінками ранньою весною. З однієї цибулини розвивається від 3 до 7 квіток з довгими (до 3 см) пелюстками, злегка загнутими всередину. Листя загострені ланцетні.
    водолюбних пізньоцвіт
  6. Пізньоцвіт пучковатий. Висота рослини становить від 10 до 21 см. Листя жолоби, з загостреними кінцями, довжиною до 18 см. Квітки розташовуються пучками з декількох штук рожевого або білого кольору. Листя і квітки з’являються одночасно після танення снігу.
    пізньоцвіт пучковатий

З осеннецветущие найцікавіші наступні:

1. Махровий. Квітки бузкового відтінку з безліччю (до 34 шт.) Довгих (до 13 см) пелюсток і діаметром 5-6 см. Темно-зелене листя досягають 26 см довжини і 5 см ширини. Цвітіння відбувається в кінці жовтня.
    пізньоцвіт махровий
  2. Строкатий. Багаторічна рослина досягає висоти 28-32 см. Листя стеляться довжиною 14-16 см. Квітки розташовуються по кілька штук на одному стеблі рожевого, лілового або пурпурного відтінку з шаховим малюнком.
    пізньоцвіт строкатий

Колхикум — справжня знахідка для саду. Ранньою весною і пізньою осінню, коли ще або вже немає яскравих фарб, ці невибагливі квіти будуть радувати око і нагадувати про літо.