Посадка чорної смородини восени

Привіт, шановні читачі!

Поговоримо сьогодні про посадку чорної смородини восени. Ягода це корисна, смачна і у нас на Уралі в будь-літо радує. Причому молоді кущі через два-три роки дають цілком пристойний урожай.

Посадка чорної смородини восени

Осінь — найкраща пора для посадки нових кущів чорної смородини. До морозів кущі вкорінюватися і навесні відразу візьмуться рости і розвиватися. Місце бажано сонячне, але і півтінь смородина добре переносить. Я саджу смородину зазвичай вздовж ділянки, відступаючи на метр від сусідського паркану. Вона у нас і огорожа живу створює, і землю тримає, щоб родючий шар не змивало навесні вниз (ми живемо на горі — все городи, як сходинки драбинки виглядають).

Приготуйте заздалегідь все необхідне для посадки, щоб не бігати потім. А саджанець поки на пару годин замочіть у воді перед посадкою. Вам знадобитися:

• відро перегною,
  • два відра води,
  • піввідра піску,
  • дві склянки золи.

вибір місця

Як і всі смородини, чорна теж любить сонце, але добре росте і в півтіні. Якщо садимо відразу кілька кущів, то відстань між ними витримують 1,2 метра. Продумайте свої посадки, щоб потім не пересаджувати дорослі рослини. Смородина на одному місці росте 30 років і більше. При гарному догляді і омолоджуючої обрізку.

Дізнайтеся, як близько проходять грунтові води на вашій ділянці. Для багатьох дерев, чагарників і квітів це має велике значення. Чорна смородина не любить грунтові води вище одного метра.

час посадки

Посадка чорної смородини восени починається в кінці серпня, але якщо ще жарко і сухо, то відкладіть цю справу. Осінь дощова — можете почати якомога раніше. До кінця вересня можна сміливо займатися посадкою. Пізніше треба дивитися по погоді, якщо ще місяць морози не очікуються — садіть.

Смородині до зими потрібно встигнути вкоренитися, щоб спокійно зимувати і навесні відразу з теплом почати рости. Навесні вона рано прокидається. Якщо запізнилися з посадкою, прикопайте саджанець горизонтально в землю (Він добре зберегтися), а посадите вже навесні.

Копаємо ямку

Посадкову ямку глибоку робити не потрібно — у смородини поверхневі корені. Розмір 40 на 40 см., На півтора багнета лопати вглиб. В ямку висипаємо перегній, пісок і золу, змішуємо з землею і виливаємо одне відро води, нехай вбереться.

посадка саджанця

Саджанець трохи заглиблюють при посадці (на 3-4 см нижче рівня землі коренева шийка) і садимо під нахилом. Засипаємо землею, виливаємо акуратно друге відро води і мульчіруем відразу травою, сіном, перегноєм. При похилій поглибленої посадці у саджанця швидше з’являться нові пагони з бруньок, які залишаться під землею. Вони утворюють додаткові корені, що добре для зміцнення всього молодого куща.

Тепер наш саджанець спокійно може рости до весни.

посадка чорної смородини восениПомилки посадки смородини:

А тепер розповім про найпоширеніші помилки при посадці чорної смородини восени.

1. Пізні терміни посадки. Якщо не вийшло вчасно посадити або не втрималися і купили пізно новий сорт — не поспішайте відразу садити. Краще прикопайте його до весни.
  2. Пересихання грунту. Осінь буває різна, і суха, і тепла. Не забувайте, що молодий саджанець потребує води. Щоб йому успішно прижитися на новому місці, підтримуйте землю у вологому стані.
  3. Вертикальна посадка. Саджанця, в принципі, гірше не буде — рости він буде, як завжди. Але прикореневі нові пагони будуть погано утворюватися і пишного куща чекати довше.
  4. Невдале місце посадки. Уникаємо посадки в тіні. Ніяких заболочених низин, близьких грунтових вод, довгого стояння талої або дощової води.
  5. Посадка восени в горбок. Коренева система буде не захищена від морозу при такому способі. На низькому ділянці організуйте дренажну систему, відведення води. Прокопати канавки уздовж ділянки для стікання надлишок води. Можна на дні посадкової ями зробити додатковий дренаж з піску, каменів, черепків, щоб вода не застоювалася біля коріння.

Відео про посадку чорної смородини

Думаю, тепер посадка чорної смородини восени вас не утруднить.

З повагою, Софія Гусєва.

Читайте нову статтю про посадку чорної смородини восени живцями.