Півонії: посадка і догляд у відкритому грунті, фото в саду Вирощування півоній

Здрастуй, читач!

Півонія дуже красивий і популярний квітка серед садівників. Він шикарно цвіте на початку літа і потім не втрачає декоративності. Його потужні кущі з ажурними листками прикрашають сад все літо. Давайте поговоримо про півонії посадка і догляд за ними завжди особливе задоволення.

На відміну від багатьох багаторічних квітів півонії не потрібно вкривати на зиму. Поговоримо докладно, як розмножити і пересадити кущ півонії, про особливості догляду.

Півонії розсаджують діленням куща, проводити його можна навесні (кінець квітня — травень) і восени (з серпня до початку вересня). Осіння пересадка краще для рослин, так як навесні квіти дуже рано починають рости. А восени вони спокійно укореняться і відростити нові корінці. Якщо осінь видасться дощова, то з поливом турбот не буде. А весняний кущ відливати довго доведеться.

Як провести поділ куща

півонії - розмноження і догляд

Спочатку обрізаємо стебла висотою 15-20 см. Від землі, потім кущ викопуємо. Майте на увазі, що коріння у півонії ростуть глибоко і широко. Тому відступите від куща близько 25 см., Щоб не пошкодити коріння. Поділяємо коріння ножем, дивимося при цьому, щоб на кожній частині нового куща було по 3-5 нирок зростання майбутніх пагонів. Потім зрізи потрібно обробити товченим деревним вугіллям (засипати).

півонії - посадка і догляд

Посадка і догляд за півоніями

Ями для посадки роблять глибокі і засипають потім наполовину землею змішаної з перегноєм або компостом. При посадці потрібно стежити, щоб нирки залишилися на рівні ґрунту, заглиблювати півонії не можна. Саджанець ставлять в центр ями і засипають акуратно землею, трохи ущільнюючи.

Після посадки добре поливають водою. Навколо куща роблять валик із землі, щоб вода затримувалася при поливі. Після поливу землю у куща мульчіруем невеликим шаром (торфом, перегноєм, сіном, травою).

півонії -посадка і доглядквіти

У перший рік  у молодого рослини бутони краще обривати, щоб півонія не витрачав сили на квіти, а виростив потужний кущ. У наступні роки, коли ви будете зрізати квіти, потрібно залишати приблизно половину стебел на кущ, а на зрізаних залишайте 2-3 листків. Садіть і доглядайте за квітами з любов’ю і вони подарують вам чудові квіти.

Восени (у вересні зазвичай), коли листя стануть коричневими, стебла обрізають біля самої поверхні землі.

Якщо ви купуєте і садите півонії навесні, намагайтеся зробити це раніше і поливайте потім добре кущ.

Відео про посадку півоній

Бажаю вам гарних і ароматних півоній — посадка і догляд за ними тепер для вас не секрет.

З повагою, Софія Гусєва.