Пікіровка розсади иберис, як правильно проводити, відео

пікіровка розсади иберис
Невеликі кущики иберис мають дуже розвинену кореневу систему у вигляді довгого стрижня. У зв’язку з цим пікіровка розсади иберис викликає багато суперечливих думок. Одні квітникарі стверджують, що робити її вкрай небажано, інші ж спокійно проводять пересадку. Дійсно, подовжений корінець легко можна пошкодити під час пікіровки. Це потім він стане міцним, а поки є тендітну ниточку. Якщо є можливість, краще висівати насіння відразу по окремих ємностей. Тоді підрослу розсаду можна буде перевалити прямо в грунт, минаючи пікіровку.

Але з іншого боку, у иберис дрібне насіння і зручніше сіяти їх спочатку в загальну миску. Головне — не дати сіянцям перерости. Якщо провести пікіровку вчасно і акуратно, ризик зламати корінці буде мінімальним. Можливо, деякі втрати і будуть, але в цілому приживається розсада непогано. Так що якщо ви посіяли иберис в загальний горщик, коли він сформує пару справжніх листочків, сміливо приступайте до пікіровки.

Грунт для дорощування розсади

Для посіву насіння найчастіше використовується легка торф’яна суміш з додаванням піску. Для подальшого розвитку розсади потрібна більш поживна грунтосуміш, але при цьому теж пухка. Так, до торфу бажано додати листову землю.

Пікіровка розсади иберис

Процес пікіровки необхідно провести, коли з’являться справжні листочки. Практикуючі рассадний метод квітникарі відзначають, що иберис дуже витягується. При цьому сам стеблинка досить щільний, так що сіянці легко вийняти, не зламавши. Робити це краще за допомогою лопатки, піддягаючи розсаду разом з грудкою землі. Для пікіровки потрібні високі склянки, щоб кущики мали можливість далі розвивати кореневу систему. Наповнивши їх грунтом, слід зробити поглиблення і вкласти в нього сіянець.

Якщо розсада сильно витягнулася, можна укласти стеблинка, поглибивши його в грунт до листочків. Як правило, иберис в такому вигляді теж приживається.

Таким чином, вчасно проведена пікіровка розсади иберис дозволить уникнути травмування ніжних корінців. При наявності вільного місця кущики виростуть більш міцними. Це означає, що вони легше перенесуть висадку у відкритий грунт і будуть рясніше цвісти.