Петунія — метод вирощування без пікіровки, покрокова інструкція, відео

вирощування петунії без пікіровки
Багато квітникарі при вирощуванні петуній часто стикаються з такою проблемою, як пошкодження розсади під час пікіровки. Молоденькі кущики дуже тендітні і тонкий стеблинка легко зламати при пересадці. До того ж під час вилучення сеянца із загального контейнера є ризик випадково пошкодити сусідні петунькі.

Уникнути плачевних наслідків можна, використовуючи метод посіву насіння в «равлика». Його перевагами є те, що:

1. У такій конструкції розсада здатна розвиватися аж до висадки на постійне місце в горщик або відкритий грунт, минаючи процес пікіровки.
  2. Незважаючи на загальну посадку, коріння рослин практично не переплітаються.
  3. Виймати рослини також досить зручно, просто розмотавши «равлика».
  4. «Равлик» не займає багато місця, на відміну від численних стаканчиків з розпікувати петуніями.

Як зробити «равлика» для вирощування розсади?

Для посіву насіння не знадобляться контейнери, горщики і навіть торф’яні таблетки. Все, що потрібно — це довга широка стрічка. Можна використовувати як щільні поліетиленові пакети, так і тонкий поролон, попередньо розрізавши їх на смужки.

Щоб розсада мала достатньо місця і грунту для розвитку, ширина стрічки повинна бути близько 15 см.

Поживний субстрат злегка зволожити з обприскувача і викласти шаром уздовж всієї смужки. Ще раз обприскати грунт і щільно змотати стрічку в рулон. Вийде конструкція, зверху схожа на равлика, звідки і назва.

Рулончик необхідно зафіксувати гумкою або скотчем, щоб він не розкрутився, і стоячи встановити на блюдце або в контейнер. Зверху в «равлика» підсипати ще субстрату і акуратно утрамбувати його пальцем або паличкою (так насіння не валятися вглиб). При необхідності зволожити.

Посів насіння в «равлика»

Для вирощування розсади петунії зручно використовувати гранульовані насіння, поміщені в спеціальну оболонку. Вони мають більший розмір, внаслідок чого легше висаджуються. Як правило, такий насіннєвий матеріал коштує трохи дорожче, і кожне зернятко тут на вагу золота. За допомогою мокрої зубочистки насіння по одному слід помістити на грунт в рулоні. Але багато сортів петуній представлені у вигляді простих дрібних насіння. Їх можна просто висіяти, а коли сходи підростуть, видалити найслабші.

Проріджувати посіви краще, обстриг їх ножицями. Якщо сіянці виривати, можна пошкодити сусідні петунії.

Посіяне насіння обприскати і помістити під укриття: надіти целофановий пакет, що дозволить підтримувати оптимальну температуру і вологість. Коли проклюнутся паростки, пакет треба періодично відкривати, поступово привчаючи розсаду до відкритого повітрю, а потім і зовсім зняти. Дорослу, що сформувалася розсаду пересадити на постійне місце.

Вирощування петунії в равлику без пікіровки, відео