Перила для сходів в будинку — види, висота і оформлення, відео

перила для сходів

Огорожа — одна з важливих
складових частин будь-якої сходової конструкції. Правильно встановлені перила для сходів захищають від падіння, а їх зовнішній
вид справляє помітний вплив на інтер’єр приміщення. Все це слід врахувати
при виборі матеріалу огорожі, типу і способу оформлення перильних
конструкцій. У той час як розміри та інші особливості огорожі вибираються
відповідно до вимог безпеки.

Вимоги до поручнів

краса і надійність перил

Головним завданням таких огорож вважається забезпечення комфортного і безпечного пересування по сходах і запобігання падіння людини з висоти. Для підвищення безпеки при проектуванні перил потрібно дотримуватися певних вимог до їх розмірами, матеріалами і розміщення.

Основні правила, про які варто знати і власникам будинків, де встановлені сходи, і проектувальникам, і монтажникам, виглядають наступним чином:

• висота перил на сходах в приватному будинку, квартирі і будь-якому іншому приміщенні повинна бути в межах 90-100 см;
  • відстань між стійками — близько 60 см;
  • між опорами обов’язково робиться заповнення;
  • при монтажі поручня біля стіни відстань до неї має бути не менше 7 см;
  • площа перерізу поручня — не менш 50 кв. мм;
  • кінці перил повинні бути закругленими і виступають за лінію останніх ступенів на 30 см.

Для дерев’яної огорожі при відсутності запалення відстані між балясинами рекомендується зменшити до 10-15 см. Ця вимога забезпечує безпеку використання драбини дітьми.

Для широких проходів сходові поручні повинні розташовуватися з двох сторін. Для вузьких сходів допускається одностороннє розміщення огорожі. Поверхня поручнів повинна бути гладкою, щоб уникнути подряпин і скалок, але не слизькою. На початку і наприкінці сходової конструкції встановлюються більш міцні і потужні опори. Вони забезпечують кріплення металевих огорож і служать додатковим декоративним елементом для дерев’яних сходів.

конструктивні елементи

дизайнерське оформлення перил

Конструктивно перила для сходів можуть складатися з таких деталей:

1. Балясини. Стійки, що дозволяють закріпити перила. Залежно від зовнішнього вигляду, можуть виконувати і декоративну функцію.
  2. Поручні. Верхня частина сходових перил, за яку тримаються при переміщенні. Може кріпитися до балясин або стін.
  3. Подбалясінная планка. Елемент перил для сходів, що встановлюється на тятиву і призначений для закріплення нижньої частини балясин.
  4. Додаткові стійки для заповнення, включаючи проміжні і розташовані під кутом.

спосіб монтажу

перила на стіні

За способом кріплення можна
виділити три варіанти перил для сходів в будинку.
Найпопулярніший вид — класичні огорожі, що встановлюються за допомогою стійок
і балясин. У конструкцію може входити горизонтальне обрамлення і заповнення
між опорами. Матеріал таких поручнів може бути практично будь-яким — від дерева до
бетону.

Менш популярним видом огорож є поручні. Їх монтують на стінах, залишаючи відповідне відстань для рук. Конструкція включає пряму металеву трубку або профіль, і кріплення.

У громадських будівлях на сходах часто встановлюють збірні перила. Вони являють собою набір з окремих елементів, що збирається відповідно до конфігурації маршу, і зазвичай виготовляються з металу і скла.

матеріали конструкцій

Вибираючи відповідні види перил для сходів, варто вибрати відповідний
матеріал. Найпопулярнішими варіантами вважаються огорожі, зроблені з
дерева і металу. Рідше застосовують варіанти із пластику, бетону або цегли. В
сучасному інтер’єрі непогано виглядають комбіновані конструкції, до складу
яких можуть входити скляні елементи. На вибір матеріалу впливає стиль
приміщення, вимоги до міцності і ціною сходової конструкції.

Особливості розташування та оформлення

розташування поручнів

Для підвищення безпеки і поліпшення зовнішнього вигляду між основними стійками і балясинами встановлюється заповнення:

• класичне, що представляє собою додаткові стійки, що встановлюються вертикально або під нахилом;
  • суцільне — у вигляді панелей і листів з металу, дерева або скла;
  • художнє — таке оформлення перил сходів, коли простір між опорами заповнене фігурними елементами;
  • ригельні — опори з’єднуються горизонтальними планками, паралельними поручнів.

В оформленні сходових перил може використовуватися і підсвічування. Вона дозволяє виділити щаблі й огородження в темряві, створюючи умови для безпечного переміщення. Оптимальним варіантом перила з підсвічуванням стануть для сходів, якої часто користуються діти або люди похилого віку. Для освітлення рекомендується використовувати світлодіоди, які споживають мінімум електроенергії.

Встановлюємо перила — відео