Пересадка нарцисів після цвітіння: як і коли робити, відео

Підкажіть, коли можна пересаджувати нарциси після цвітіння? У мене на дачі з 5 кущів вже утворився цілий ліс. Хочу трохи омолодити нарциси, а то вони стали зовсім бідно цвісти.

нарциси
Нарциси відрізняються великою плодючістю і вимагають періодичної пересадки, хоча перші три роки життя молода цибулина цілком справляється і без втручання людини. Протягом одного-двох років після посадки нарциси «нарощують масу», потім починають цвісти, і тільки до четвертого року життя формують власних діток. А ось вже з цього віку необхідно ретельно спостерігати за кущами, щоб не пропустити момент пересадки.

Коли можна приступати до пересадки?

нарциси відцвіли

В середньому нарциси пересаджують один раз на 5 років, але в деяких випадках це може бути і частіше.

Як правильно пересадити квіти?

викопані нарциси

Після того, як цибулини будуть викопані, їх необхідно очистити від землі і дати трохи підсохнути в тіні. Потім промити в розчині марганцівки рожевого кольору (для профілактики захворювань) і можна відразу висаджувати на нове місце.

Якщо з якихось причин здійснити посадку відразу після викопування цибулин не вийшло, висадити їх можна буде на початку осені. До цього часу слід зберігати цибулини в сухому прохолодному місці.

Як посадити цибулини, залежить тільки від бажання квітникаря. Це можуть бути як суцільні ряди, так і групові посадки. Незалежно від способу розташування посадкового матеріалу на грядці слід звернути увагу на такі моменти:

1. глибина посадки. В середньому для дорослої цибулини вона становить до 15 см, для дітки — до 10 см. Якщо грунт дуже важкий, потрібно садити нарциси ближче до поверхні грунту.
  2. Відстань між кущами. Розташовувати цибулини слід через кожні 10 см. Можна залишити і більший проміжок, але не нижче, інакше посадки швидко розростуться і загустеют, що призведе до відсутності цвітіння і виродження нарцисів.

Посаджені цибулини необхідно рясно полити. Надалі полив можна здійснювати тільки в посушливу погоду. З приходом осені нову грядку накрити мульчею, наприклад, листям або торфом.