Осінні крокуси — короткий опис видів, посадка і догляд, відео

осінні крокуси
Всім відомо, що крокуси — це весняні первоцвіти, адже вони зацвітають одними з перших. А чи знаєте ви, що є осінні крокуси, дарують свої ніжні дзвіночки пізньої осені? Нарівні з хризантемами вони закривають сезон, готуючи сад до зими. І знову опале листя, але вже не торішня, а свіжа, стає вигідним фоном для яскравих бутонів.

Осінні крокуси: найкрасивіші різновиди

Порадують ніжними суцвіттями в прохолодний осінній день такі крокуси:

1. Банатський. Високі квітконоси (до 14 см) закінчуються світло-бузковими дзвіночками. При цьому рильця більш насиченого, бузкового забарвлення, а пильовики — контрастні, жовті. Розквітає в першій половині вересня.
  2. Палласа. Кущик в два рази нижче Банатский, всього 6 см заввишки, з рожево-фіолетовим оцвітиною. Підстава дзвіночка пурпурне, і такого ж кольору жилки. Цвітіння настає в другій половині вересня.
  3. Прекрасний. Один з найбільш рослих видів: висота квітконоса може досягати 18 см. Зацвітає в вересні. Повністю відповідає своїй назві завдяки насиченою темно-фіолетового забарвлення ароматних квіток. Втім, є сорти і з іншого забарвленням: білий Альбус, блакитний Кассіопеї, синій Оксоніон, бузковий Артабір.
  4. Гарненький. Відрізняється майже округлими пелюстками і наявністю смужок. Забарвлення може бути різною, від акварельно-білої до пурпурової. Цвіте у вересні-жовтні.
  5. Шарояна. Єдиний серед осінніх жовтий крокус, з широким листям. Цвіте в кінці вересня — початку жовтня.
  6. Долинний. Висота квітконоса становить 12 см, при цьому самі квітки досягають половини цього значення. Вони ніжно-молочного кольору з ледь помітними рожевими штрихами. Цвіте в середині вересня.

Особливості вирощування осінніх крокусів

Сорти, які цвітуть восени, можете висаджувати протягом усього літа, головне — встигнути до цвітіння. Особливу увагу приділіть вибору місця посадки. На відміну від своїх весняних побратимів, ці квіти більш вимогливі до висвітлення. Навесні практично будь-яка клумба, навіть під розлогим деревом, буде світлою. У той час, коли розквітають весняні крокуси, на гілках дерев ще немає листя. А ось для осінніх сортів, особливо квітучих у вересні, відведіть добре освітлюється грядку. Адже на початку осені, поки не настав листопад, під кроною дерев їм буде темно.

Виняток становлять крокуси долинний і Шарояна — їм комфортно в півтіні.

Ще приділіть увагу, чи немає на ділянці протягів. Холодні осінні вітри можуть зламати тендітні крокуси. Не сподобається їм і на перезволожених ділянках, де цибулинки можуть загнивати. Щодо грунту, то найкраще осінні крокуси ростуть на легких суглинках з нейтральною кислотністю. Чи не буде проблем і з зимівлею — цибулинки добре переносять зиму і в укритті не потребують.