Орхідея — розмноження, відділення дітки з корінням і посадка, відео

дітки орхідеї з коріннями
Красуня орхідея є практично у кожного поважаючого себе квітникаря. Любителі екзотичного квітки прагнуть не тільки підтримувати в хорошому стані свою улюбленицю, але і отримати нові рослини. Одним з ефективних і простих способів розмноження орхідей є відділення діток, адже квітка прагне не тільки нарощувати листя і квітконоси, а й продовжити свій рід.

Читайте також статтю: орхідея догляд і розмноження в домашніх умовах насінням!

Як правильно відокремлювати діток?

За допомогою гострих ножиць дорослу дитинку необхідно акуратно відрізати від втечі, не пошкодивши коріння. Сам втечу, на якому вона росла, видаляти не потрібно, цілком можливо, що на ньому ще утворюються дітки. Місця зрізу на втечу і діткам присипати подрібненим активованим вугіллям.

Від материнського пагона дітки відокремлюються, тільки якщо вони вже утворили власні корінці завдовжки не менше 5 см.

Після зрізу молодому відростка орхідеї потрібно дати час, щоб підсохла відрізана частина.

пересадка діток

У прозорий горщик встановити паличку для фіксації орхідеї під час майбутнього цвітіння і наповнити його спеціальним субстратом (подрібненої корою). Замість горщика на перших порах можна використовувати пластикову пляшку, попередньо виконавши в ній отвори для зливу зайвої рідини. У такій тарі також будуть добре проглядатися коріння і стан субстрату.

Встановити дитинку якомога ближче до опори (паличці) і трохи прикрити корінці субстратом.

Як приготувати настій для поливу дітки?

Оскільки кора практично суха, після посадки молоденької орхідеї її необхідно полити. Щоб вона добре прижилася і швидко дала нові корінці, в воду можна додати спеціальні препарати, придбані в квітковому магазині. Також добре зарекомендували себе і народні засоби такі, як часниковий настій. При регулярному використанні він зміцнює загальний стан рослини, стимулює рясне цвітіння і підвищує імунітет перед захворюваннями.

Для його приготування знадобиться:

• 1 л відстояної води;
  • 2 маленьких зубчики часнику, пропущених через землянку.

Покласти підготовлений часник в воду, закрити банку кришкою і настояти 20 хвилин. Готовий настій процідити через сито.

Встановити горщик в глибокий піддон і залити прямо в субстрат приготований настій. Залишити орхідею на 30 хвилин. Для дорослих рослин рекомендується збільшити час витримки до 3 годин. Потім вийняти горщик і дати стекти зайвої рідини.

Посадка дітки орхідеї — відео