Огляд кращих сортів низькорослих помідор для теплиць і відкритого грунту

Кращі сорти низькорослих помідор з фото і описом
Низькорослі томати лідирують на дачних ділянках і городах. У чому криється причина такого успіху? Чому високорослі ліани з великими плодами поступилися першим місцем своїм непримітним родичам?

• Низькорослі сорти помідорів не вимагають пристосувань для посадки, багато уваги і відрізняються високою врожайністю.
  • Більшість низькорослих сортів не потрібно пасинкувати, вони ростуть штамбом.
  • Швидко вступають в плодоношення і радують багатим урожаєм.
  • Відрізняються дружним плодоношенням, що важливо для господинь.
  • Томати цього виду встигають віддати головну частину врожаю до настання активної фази фітофторозу.

Кращі сорти низькорослих помідорів кожен городник вибирає для себе індивідуально, залежно від регіону проживання і умов вирощування.

Для того щоб правильно підібрати томати для своєї ділянки, необхідно знати, що всі низькорослі сорти помідорів належать до детерминантной групі, яка ділиться на три підгрупи:

1. детермінантності;
  2. Напівдетермінантні;
  3. супердетермінантние.
  • Детермінантності підгрупа томатів призначена для посадки у відкритому грунті і закритих приміщеннях. Бічні пагони у кущів розташовані дуже густо, завдяки чому формується штамб, який не вимагає підв’язування і пасинкування.
  • Напівдетермінантні сорти помідор рекомендовані для вирощування у відкритому грунті. Якщо не відщипнути верхівку на висоті 80-90 см, то він може досягти 120 см. Томати даної групи не рекомендують пасинкувати, для збору більшого врожаю, але досвідчені садівники вдаються до цього прийому щоб прискорити плодоношення куща.
  • Супердетермінантние томати характеризуються ранньої та середньої стиглістю, дружною віддачею плодів, гарною врожайністю. Для помідор цих сортів характерний короткий період вегетації. Після дружньої віддачі плодів, вони не формують нової зав’язі. Всі сорти помідор супердетермінантние групи вимагають пасинкування і форміровкі точки зростання.

Гібридне насіння низькорослих сортів помідор для теплиць і відкритого грунту всіх трьох підгруп краще купувати в спеціалізованих магазинах, так як власноруч зібрані втрачають материнські властивості, і замість невеликого кущика може вирости на грядці довга ліана.

Вибираємо кращі сорти низькорослих помідор для теплиць

Всі звикли, що в теплиці ростуть високорослі сорти томатів на довгій шпалері. Але не завжди є час і можливість займатися формуванням куща, розподілом кистей, пасинкуванням. Тоді на допомогу приходять низькорослі сорти помідорів, за якими просто і легко доглядати.

Кращі низькорослі помідори для відкритого грунту

Для відкритого грунту підходять всі сорти низькорослих помідор. Величезна різноманітність томатів даної групи дозволяє підібрати помідори на будь-який колір, смак і розмір.

• Сорт томатів Важкоатлет Сибіру - низькорослий
    Багатьом подобаються помідори низькорослі для відкритого грунту сибірської селекції: «Сибірський сад», «Сибіріада», «Важкоатлет Сибіру», «Абаканский рожевий», «Балерина», «Сибірська трійка», «Московська грушовка». Сорти цієї серії відрізняються високою врожайністю і стійкістю до вірусних захворювань.
  • Початківцям городникам слід звернути увагу на такі помідори для відкритого грунту як «Аляска», «Пародист», «Боні-М», «Бобкат». Вони відрізняються рівними і смачними плодами, самостійно формують пишний кущ і не вимагають пасинкування.
  • Любителям особливо врожайних сортів припадуть до смаку такі сорти: «Рокер», «Турмалін», «Русский смачний», «Сонячний зайчик», «Буян». При правильно догляді, з одного куща томатів зазначених сортів можна зняти до 5 кг рівних плодів масою від 150-200 г.
  • Особливої ​​похвали заслуговують ультраранні гібридні помідори «Кожен, хто приносить удачу», «Гаяс Бексеев». Вони відрізняються не тільки високою врожайністю, а й стійкістю до спеки і пересушуванні грунту, хвороб і рекомендуються для вирощування в зонах, непридатних для городництва та землеробства.

Великий асортимент низькорослих томатів представлений сьогодні не тільки в спеціалізованих магазинах, але і на ринках країни, де не завжди можна бути впевненим в якості продукції та відповідності сорту. Краще перестрахуватися і купити насіння в магазині, де досвідчені фахівці поділяться секретами успішного вирощування низькорослих помідор в теплицях і на городі.

Низькорослі високоврожайні сорти томатів — відео