Низькорослі томати для теплиці: огляд найбільш врожайних сортів, особливості вирощування

Всі сорти томатів можна розділити на дві основні групи: індетермінантні і детермінантні.

Індетермінантні помідори — це рослини необмеженого зростання. При відповідних умовах вони досягають висоти 2-3 метра. Напевно все зустрічали помідорні кущі, що впираються в дах теплиці і продовжують цвісти і плодоносити до осені. Це і є індетермінантні томати.

Детермінантні помідори обмежені в зростанні. Вони перестають рости після того, як утворюють певну кількість суцвіть — від 4 до 8.

У них невисокий стебло, і густо розташовані листя і суцвіття. Вони найкраще підходять для вирощування парниках і теплицях.

Детермінантні сорти діляться на штамбові і середньорослі:

• Штамбові відрізняються особливо товстим стеблом. Вони відносяться до раннім сортам. Розсаду пересаджують в теплиці в віці 45-45 днів. Вони рано починають. плодоносити — через 85-90 днів після посадки. З одного куща можна отримати до трьох-чотирьох кистей.
  • Середньорослі досягають висоти одного метра. З них можна отримати до восьми кистей. Плодоносити вони починають пізніше — через 90-105 днів після посадки.

сорт Рябчик

Сорти для Підмосков’я

Всі вищеназвані види помідорів вирощують в середній смузі. У теплицях вони швидко визрівають і дають хороші врожаї.

Можна назвати ще деякі гібриди, недавно виведені селекціонерами, які підходять для Підмосков’я:

Аскольд. Ранній сорт, використовується для приготування салатів. Плоди смачні, масою до 60 р

Боровичок F1. Цей гібрид відноситься до ранньостиглий. Дає смачні червоні плоди серцеподібної форми. При вирощуванні рослина слід підв’язувати і формувати.

Онучка. Це штамбові помідори раннього дозрівання. Невеликі плоди, до 20 м Відмінно підходять для консервування в цілому вигляді.

Дерсу. Рослина штамбові типу. У нього червоні плоди, до 80 м Вони відрізняються приємним смаком.

Вогняне серце F1. Це гібрид ранніх строків дозрівання. Томати у формі серця, до 100 г. Використовується для приготування салатів.

Сорти для Уралу

В умовах короткого уральського літа вирощувати томати також непросто. Але селекціонерами виведені насіння низькорослих томатів для Уралу, які використовують для вирощування в теплицях. Ці сорти визрівають і дають непогані врожаї.

Біатлон F1. Високоврожайні гібриди, що дають плоди вагою до 90 м

Аляска. Ці томати здатні плодоносити практично в будь-яких умовах. Маса — до 90 м Використовуються для салатів.

Боні. Невибагливий і ранній сорт, дає урожай вже на початку липня. Яскраво-червоні помідори, до 90 м Практично не схильний до захворювань.

Персик. Помідори вагою до 90 г, помаранчевий окрас. Використовують для приготування салатів.

Особливості вирощування низькорослих сортів в теплицях

Низькорослі сорти вирощувати в теплицях набагато простіше, ніж високорослі. Вони не потребують видаленні пасинків і підв’язування до шпалери, крім тих випадків, коли під власною вагою рослина лягає на землю.

Агротехніка детермінантних помідорів в цілому така ж, як і у інших сортів. Але тут є свої особливості.

• Насіння. Краще не економити на їх придбання, а купувати дійсно якісний посівний матеріал.
  • Розсада. Для того, щоб рослина швидко набрало зелену масу і початок плодоносити, розсада повинна бути здоровою і міцною. У грунт її висаджують, коли почнуть формуватися перші бутони — у віці 40-45 днів.

При посадці дотримуються такої схеми:

• Грунт в теплиці готують за два-три дні до посадки. Її рихлять, вносять органічну підгодівлю і готують лунки на відстані 35 см.
  • Перед посадкою лунки поглиблюють до 20 см. У них вливають по 200 мл рожевого розчину марганцівки для знезараження грунту.
  • Розсаду виймають з горщиків, висаджують в лунки і ретельно приминають землю. Рясно поливають теплою водою
  • Перший раз розсаду поливають через п’ять-сім днів. Її підгодовують розчином коров’яку. Надалі регулярно проводять полив і підживлення рослин.
  • Якщо рослини не штамбові, то в ході розвитку у них потрібно прищипнуть втечу, який відповідає за вертикальний ріст. Коли рослина починає гілкуватися, у нього залишають дві або три гілки, інші видаляють.
  • У не штамбових низькорослих кущів необхідно прищипувати або виламувати все пасинки.

Головна умова вирощування низькорослих сортів — це правильний вибір насіння і дотримання умов агротехніки. В цьому випадку ви отримаєте хороший урожай, приклавши набагато менше зусиль, ніж при вирощуванні високорослих рослин.