Невибаглива перстач — правила посадки та догляду, обрізка, відео

невибаглива перстач
Якщо ви хочете, щоб ваші клумби і сад залишалися привабливими не тільки в весняно-літній період, посадіть лапчатку. Це унікальна рослина здатна рости практично скрізь, не втрачаючи своєї життєздатності навіть після холодної зими. А завдяки тривалому періоду цвітіння невибаглива перстач прикрашатиме сад аж до жовтневих морозів. Як же вона виглядає і що любить?

Опис і види культури

Існує багато сортів перстачу, що відрізняються зовнішнім виглядом. Це можуть бути компактні однорічні кущики висотою до 40 см з сланкими пагонами. Є чимало багаторічних, досить високих чагарників зростанням і діаметром крони більше 1 м, а також трав’янисті форми. Всі вони мають темно-зеленим листям і широкою гамою кольорів. Суцвіття, в залежності від конкретного сорту, пофарбовані в білий, рожевий, жовтий або червоний колір або в їх відтінки. У більшості рослин квітки зібрані в невеликі суцвіття-волоті, зустрічаються і види з поодинокими бутонами. Починаючи своє цвітіння в травні, перстач цвіте до середини осені. Густа листя і розкриваються один за одним суцвіття роблять її прекрасною декоративної культурою.

Перстач в саду: особливості вирощування рослини

Культура є однією з найвибагливіших і може рости на будь-якому місці. Однак щоб цвітіння проявилося на повну силу, посадіть лапчатку на добре освітленому місці. Трав’янисті сорти зазвичай розмножують насіннєвим способом шляхом посадки насіння на розсаду або відразу на клумбу. Чагарникові види швидше розвиваються, якщо ви посадите навесні в саду саджанець.

Важливо! Якщо у вас перстач білий, відведіть їй тінисте місце в саду — цей вид сонце не дуже любить.

Догляд за перстачем мінімальний. В частому поливі рослини не потребують, особливо якщо замульчіруете грунт під кущем. За весь період вегетації досить провести всього 3 підгодівлі мінеральним комплексом: в кінці весни, в середині літа і на початку осені. Трохи клопоту доставлять чагарникові форми перстачу — їх доведеться регулярно стригти. Навесні укоротите минулорічні пагони і виріжте старі і витягнулися гілки. За це кущ порадує красивою формою і рясним цвітінням.

Відео-огляд рослини перстач