М’ясо нутрії — користь і шкода для здоров’я дітей і дорослих, відео

нутрія
Батьківщиною водяного щура вважають Південну Америку, в Радянському Союзі завезений звірок заселив південні болота. Користь і шкода м’яса нутрії давно вивчені дієтологами. Вердикт — м’ясо дієтичне, корисно всім, шкідливих показань не має. Однак в Росії до корисного продукту відносяться з гидливістю. Бентежить сама можливість покуштувати щуряче м’ясо, і страх заразитися хворобою звірків.

Клітинне зміст нутрій

нутрія в клітці
З 1961 року знайшли спосіб, розробили алгоритм утримання тварин в клітинах. До цього моменту з’ясувалося, нутрії дуже охайні і вибагливі тварини. Вони не всеїдні. Вони відмовляться від їжі, не стануть є закисший корм або брудну траву. Однак, випущені в водну стихію звірята можуть заразитися лямбліями. При недостатній тепловій обробці м’яса, заразитися може людина. М’ясо, куплене на ринку або фермах, повний аналіз не проходить. Тому замість користі м’ясо нутрії принесе шкоду при вживанні без належного контролю.

охайна тварина
Вміщені в клітинах тварини не можуть захворіти на лямбліоз, та й від інших хвороб отримують своєчасну вакцинацію. З не годують гормонами для швидкого зростання. Головна цінність тварини — шкурка, а вона буде якісною тільки при натуральному вигодовуванні. Тому м’ясо нутрії дійсно чисто від біостимуляторів, антибіотиків і набагато корисніше бройлерів.

Останні дослідники дієтологів показали, м’ясо нутрії, безумовно, корисно для людини. У той же час дитячий організм його засвоює важче. Так як страви для дітей зазвичай готують на пару, існує небезпека зараження лямбліоз.

Корисні властивості м’яса нутрії

дієтичне м'ясо
За смаком, м’ясо нутрії нагадує кролятину і яловичину. За зовнішнім виглядом обдерта тушка схожа на кролячу, тільки м’ясо темне, у кролика світле, нагадує куряче. Дієтологи визначили особливу користь Нутрієві м’яса, і шкода може бути тільки при індивідуальній непереносимості продукту:

1. Багатий набір легкозасвоюваних вітамінів і амінокислот в м’ясі робить його дієтичним і рекомендується ослабленим людям і дітям, як найбільш цінне джерело білка. М’ясо калорійно — 190 ккал / 100 г м’яса. У складі 100 г порції 20 г білків, 4 г жиру, але теж корисного. Кальцій корисний для кісток, а фосфор для зору. Червоний колір м’яса пов’язаний з великою кількістю біологічного заліза.
  2. Продукт продається у вигляді тушок і напівфабрикатів і в домашніх умовах приготування не вимагає багато часу.
  3. Користь м’яса нутрії в тому, що воно легко перетравлюється, що не створює відчуття тяжкості в шлунку. Страви з нутрії засвоюються при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і мають лікувальний ефект. Тільки жир нутрії містить лікувальний набір ненасичених ліноленової органічних кислот з усіх, що традиційно використовуються, видів м’яса.
  4. Регулярне вживання м’яса нутрії в їжу в будь-якому вигляді зміцнює організм. Особливо корисно використовувати продукт людям з хворобами серця і судинної системи — розчиняються холестеринові відкладення, зміцнюються м’язи і приводиться в норму стан нервової системи.
  5. Підвищений вміст корисного білка в ніжному дрібноволокнистою продукті робить приготовані страви корисними і делікатесними для всіх. Виняток становлять лише люди з індивідуальною непереносимістю цього виду м’яса.

Чи можна включати Нутрієві м’ясо в дитяче меню

приготування нутрії
Дієтичне м’ясо нутрії ніжне, з тонкими волокнами. Його легко готувати і воно смачно в будь-якому вигляді і не викликає алергію. Тушка в 10 кг — звичайний стандартний вага дорослої тварини. Чи принесе користь чи шкода для дітей м’ясо нутрії, розбираються дієтологи.

переробка м'яса нутрії
На питання, чи можна м’ясної прикорм немовляти починати з м’яса нутрії, фахівці попереджають, що будь-який білок тваринного походження включається в меню малюка після того, як він 3 місяці вже отримує овочі, фрукти та каші. Тобто шлунок вже приймає і перетравлює продукти рослинного походження. Після, Нутрієві м’ясо можна включати в меню. При цьому м’ясо повинно бути тонко розмелених, щоб полегшити травлення.

На вітчизняних теренах перший прикорм м’ясом нутрії давно ведуть на Кубані. Єдине додавання — нутрій для своїх діток мами вибирають ретельно, заздалегідь домовляючись з господарем ферми.

Відео про корисні якості м’яса нутрії