Кролики — добірка коротких запитань-відповідей!

Питання-відповіді по кроликам

Скільки кроликів зазвичай в посліді?

Кількість кроленят в посліді може сильно відрізнятися. Одним з головних чинників є порода кроликів. Кролики «Новозеландській породи», як правило, буде близько 6 кроленят за раз, а карликові породи (lop) можуть мати тільки два або три. Можливо і до 20 штук в посліді, але це, як правило, тільки в промислових умовах. Інші фактори: здоров’я кроликів, вік, стрес. Якщо кролики відчувають стрес (часто заходите в клітку, гучні звуки, гавкіт собак, погладжування). Від отриманого стресу кролиця, може вбити своїх дітей.

Чи можна одну й ту ж пару кроликів парувати знову і знову?

Так, як тільки самка родить, самка може знову злучитися. Однак, розумніше дати їй пристойний перерву між вагітностями.

Через скільки днів можна отсаживать кроленят від кролиці?

Кроликів, наприклад, Нідерландські карлики, карликові Mini lop можете залишити самиці на 8 тижнів. Кілька великих кроликів, наприклад, породи Фландр, Англійська висловухий — залишайте на термін до 12 тижнів. Чим більше порода — тим більший термін, але не завжди. Пишіть про конкретну породу кролів.

Можна розводити кроликів в будь-який час? Або є певний час розведення кроликів?

Зробіть так, щоб було не дуже холодно, якщо ви не плануєте піднімати їх в приміщенні. Ви можете спокійно в будь-якому місці розводити кроликів з кінця зими до кінця літа або дуже ранньою осінню.

Я можу спарити молоду кролицю з кроликом постарше?

Так, але це може бути не так легко, тому що чим старше кролик, тим менша кількість сперматозоїдів у нього. Для кращого результату кролики не повинні бути старими.

Чи треба отсаживать самця кролика від кролиці під час вагітності?

Так, так як є шанс, що самець «потопче» кроленят. Краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Моя пара кроликів була в клітці разом 6 місяців, але кролиця не вагітна ще. Що я можу зробити?

Вам може знадобитися новий самець. Іноді кролиці просто не хочуть паруватися.

Чи є певний час, коли я повинен розводити своїх кроликів?

У будь-який час, але краще не взимку. Так як це холодну пору року, вони, як правило, їдять більше, і більше може померти. Хоча є й інша думка кролівників, що мороз — кращий друг кроликів, т.к на морозі гинуть всі збудники хвороб. Але пам’ятайте, що взимку кролики більше витрачають енергії на зігрівання, відповідно гірше ростуть. Можна і взимку в добре утеплених клітках. Все індивідуально.

Чому кролиця з’їдає кроленят?

Якщо вона відчуває, що діти знаходяться під загрозою хижаків або іншого кролика, вона буде з’їдати їх, щоб зупинити страждання.

Якщо самка втратила свій послід, як скоро я можу зробити злучку?

Краще почекати близько місяця, так щоб не підставляти слабку самку під новий стрес.

Нові питання ви можете задати в коментарях !!!

Відео секрети розведення кроликів