Кролі — профілактики і лікування кокцидіозу у кроликів, відео

молодий кролик
Промислове кролівництво не було поширене в СРСР через примітивних технологій вирощування. Якщо кролик захворів кокцидіозом або миксоматозом, за лічені дні поголів’я могло скоротитися вдвічі. Але з винаходом антибіотиків і вітамінних препаратів в 2000-х роках, фермери знову почали вирощувати кролів в промислових масштабах.

Профілактика і лікування захворювань — невід’ємна частина кролівництва. Особливо важливо своєчасно проводити профілактику кокцидіозу, так як вакцини від цього захворювання немає.

Види і симптоми кокцидиоза

Кролики заражаються кокцидіозом через неправильне утримання. Викликають це захворювання кокциди — мікроби, які розмножуються в кишечнику або печінки кролика. Залежно від того, де оселилися кокциди, у кроликів будуть різні симптоми.

Печінковий кокцидіоз перебігає мляво. Один з його симптомів — слабкість. При печінково кокцидіоз кролик нічого не їсть і не п’є. Якщо ви утримуєте кроликів в загальній клітці, то хворий печінковим кокцидіозом кролик буде сидіти окремо від усіх інших. Повіки кролика набувають жовтуватий відтінок, хвора особина прикриває очі передніми лапами.

Якщо ви помітили таку поведінку у кролика, терміново відсадити його в окрему клітку, щоб хвороба не стала епідемією. На час лікування печінкового кокцидиоза виключіть з раціону кролика тверді і соковиті корми. Давайте кролику тільки сіно.

Препаратів для лікування кокцидіозу існує величезна кількість. Можна використовувати, наприклад, «Байкокс» або «Бромоформ». Препарати можуть називатися по-різному, але діючі речовина однакове у всіх ліків. Вони продаються в будь-якій ветеринарній клініці.

кишковий кокцидіоз

Симптоми кишкового кокцидиоза більш виражені, ніж у печінкового кокцидиоза. Хворий кролик нічого не їсть і не п’є. У нього починається кривавий пронос. Ротова порожнина набуває жовтуватий відтінок, білки теж жовтіють. На 8-ий день після зараження кролик вмирає. Якщо розкрити його, то ви побачите, що кишечник покритий білим нальотом або вузликами жовтого кольору і виразками.

Лікування кишкового кокцидиоза відбувається точно так само як і печінкового кокцидиоза. Профілактика кокцидіозу полягає в обпаленні клітин паяльною лампою. Для профілактики необхідно проспіваємо кроликів «Байкокс», згідно з інструкцією, або розчином йоду.

Якщо ви купили нових кроликів, то відсадити їх на місяць в іншу клітку. Якщо симптоми кокцидиоза не виявляться, то переведіть їх з карантинної зони до основного сімейства.