Корисні властивості осоту городнього — медонос, застосування, відео

корисні властивості осоту городнього
Про те, які корисні властивості осоту городнього бувають, знають не всі. Насправді це дуже корисна рослина, яке має низку лікувальних властивостей. Зустріти такий бур’ян можна на будь-якому садовій ділянці, в полях, а також на лісових галявинах.

Склад осоту городнього

лікувальний бур'ян
Рослина відноситься до групи бур’янів. Залежно від виду, осот буває однорічним і багаторічним. Дорослі екземпляри досягають майже 2 м заввишки. Коренева система вертикальна. Центральний корінець виростає до 4 м.

Стебло у рослини прямостоячий. Він може бути, як зеленим, так і з мінімальною кількістю пагонів. Голки опушені, тверді.

До складу осоту входить:

• аскорбінова кислота;
  • каротин;
  • алкалоїди;
  • різні масла і кислоти;
  • дубильні речовини (як в стеблі, так і в листі);
  • каучук;
  • каолін;
  • інулін.

Завдяки цим речовинам, нормалізується робота нервової системи, кровотоку, зміцнюються стінки судин. Каротин нормалізує переробку білка і покращує обмінні процеси організму. Також він бере участь у формуванні кісткової тканини і зубної емалі.

Осот городній: корисні властивості

трава медонос
У народній медицині рослину використовують уже багато років. І це не дивно, адже наземна частина — це справжнє джерело вітамінів. У листі і стеблі є багато корисних речовин, без яких людський організм не зможе повноцінно працювати. Також осот городній є хорошим медоносом. Під час цвітіння бджоли охоче прилітають до розпущеним бутонам і збирають з них нектар. З одного гектара вони здатні перенести до 110 кг меду.

Особливою популярністю осот городній користується в народній китайській медицині.

Кошти на основі цієї рослини володіють наступними ефектами:

• протизапальну;
  • заспокійливим;
  • знеболюючим;
  • тонізуючим;
  • жарознижуючим;
  • сечогінну;
  • проносним.

Осот в народній медицині

осот в народній медицині
Серед безлічі видів, осот городній найчастіше використовують у народній медицині. Але незважаючи на всі його переваги, перед застосуванням рекомендується проконсультуватися у лікаря.

Сік із стебел

застосування стебла осоту
Так як листочки і стебла рослини дуже м’ясисті, отримати з них сік буде нескладно. Рідина має білий колір і в’язку консистенцію. У більшій частині його застосовують зовнішньо.

Сік з осоту допомагає при:

• бородавках;
  • прищах;
  • абсцесах;
  • ранах;
  • наривах.

Рослина здатна виводити опіум з крові.

Також «молочний сік» є хорошим сечогінним засобом. Деякі його використовують як проносне.

При новоутвореннях молочної залози приймають сік, з’єднаний з яєчним жовтком. Також існує думка, що в’язка рідина покращує вироблення і якість молока при грудному вигодовуванні. Для це вранці, в обід і ввечері необхідно пити по 1 ч. Л суміші з молока, цукру і соку осоту.

Протипоказання до застосування

дітям осот протипоказаний
Забороняється вживати склади на основі осоту городнього тим, у кого є індивідуальна непереносимість хоча б одного з компонентів. Також не рекомендується використовувати настої і сік дітям, яким ще не виповнилося два роки.

Небезпечні засоби і вагітним. У подібному становищі допускається тільки вживати мед з осоту, і то в невеликих кількостях.

Правильне застосування осоту допоможе не тільки зміцнити імунну систему, але відновить роботу всіх органів і систем.

Відео про лікувальні властивості осоту городнього