Корисна ягода в вашому саду — ірга, посадка і догляд, відео

ягода ірга на вашій ділянці
А у вас в саду є хоч один кущ ірги? Ні? Тоді обов’язково знайдіть затишне містечко на ділянці і посадіть там іргу. Уже в травні місяці ви побачите на ньому шикарне цвітіння. Далі після квітів почнуть розвиватися ягоди, про корисні властивості яких так багато говорять. А у вересні зелене листя стане червоно-жовтої. Від неї неможливо відвести погляд. Прикрасьте свій сад і забезпечте родину вітамінами.

Рослина дає від кореня сильну поросль, яку необхідно постійно видаляти.

посадка ірги

Для отримання хорошого врожаю від чагарнику потрібна родюча суглинна або супіщаних грунт, а також місце, куди проникають розсіяні промені сонця. Якщо при посадці саджанці заглиблюють на 8 см більше ніж за попередньої посадці, від коренів починається посилений ріст пагонів. Висаджений і ретельно замульчувати саджанець відразу поливають і обрізають, залишаючи стебла з 5-6 нирками.

Забезпечивши рослині регулярний полив, ви отримаєте більше плодів.

Догляд за чагарником

Після першої обрізки починається активний ріст молодих пагонів, які не можна видаляти до трирічного віку. Далі йде активна Формування чагарнику. При досягненні 10 років проводять омолоджуючу обрізку. Для зручності збору ягід гілки необхідно вкорочувати на бажану висоту.

Корисна ягода ірга

До чого ж хороша ягода ірга. Можливо її солодкі плоди сподобаються не всім, але в них є такий необхідний людському організму йод і каротин. А ще велика кількість мікроелементів, пектинів, вітамінів і кислоти. Запасливі господині обов’язково приготують хоч кілька баночок варення з ірги. Додавши трохи ягід в чай, ви значно підвищите імунітет, а ваша нервова система стане набагато стійкіше до різноманітних стресів.

Іргу приймають як профілактичний засіб від тромбів, варикозу і інфаркту. Хворому на ангіну досить прополоскати соком ягід горло, щоб хвороба почала відступати. Людям з проблемами серця просто необхідний вітамін Р, на який так багата ірга.

При зниженому тиску ягоди ірги вживати багато і часто не можна!

Крім ягід в народній медицині успішно використовують кору чагарнику, його листя і квіти. Кору і листя використовують для виготовлення препаратів від проносу. Щоб розслабитися і спати спокійним міцним сном, п’ють чай, відвари з сушених або свіжих листя.